Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Новий закон легалізує 1500000. га українських земель

У Верховній Раді зареєстрований законопроект № 3006 від 01.09.2015 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли». Автори документа - народні депутати Тарас Кутовий, Олексій Мушак, Олександр Бакуменко, Леонід Козаченко, Микола Кучер (БПП), Олег Кулініч (група «Партія Відродження»), Вадим Івченко (ВО «Батьківщина»), Валерій Лунченко, Вадим Кривенко («Народний фронт »), Іван Мірошниченко, Олександр Опанасенко (об'єднання« Самопоміч »), Сергій Лабазюк (група" Воля народу ").

Основні завдання законопроекту - оптимізація процедури виявлення нерухомого майна у складі спадщини, яка може бути визнана судом відумерлою і збільшення матеріальної бази місцевого самоврядування більш ніж на 1 млрд. грн. щорічно.

Існуючим законодавством передбачено право територіальних громад на отримання у судовому порядку в комунальну власність майна, що входить до складу відумерлої спадщини (у випадках відсутності спадкоємців, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття).

Проте на практиці у місцевої влади виникають численні проблеми. Величезна кількість нерухомого майна, власники якого померли, не залишивши спадкоємців, роками перебуває «в підвішеному стані», а процес визнання її відумерлою спадщиною здійснюється дуже повільно.

Один з авторів законопроекту, народний депутат Олег Кулініч (депутатська група «Партія Відродження») пояснює: «Особливо актуальною ця проблема є для випадків, коли у складі майна є земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Відсутність визначеності в правову долю таких ділянок не дозволяє офіційно оформити права користування ними, у тому числі на умовах оренди. Тому значні площі таких земель або використовуються без оформлення будь-яких прав, або взагалі не використовуються і заростають бур'янами. Офіційна статистика за площею таких земель відсутня. Але, за деякими підрахунками, вони складають до 15% площі земельних масивів, що в цілому по Україні перевищує 1,5 мільйона гектарів. У результаті місцеві бюджети позбавлені щорічних податкових надходжень від орендної плати за землю в розмірі близько 1,1 млн. грн. ».

Особливістю земельних ділянок сільськогосподарського призначення є необхідність їх постійного використання за цільовим призначенням з метою збереження їх якісних характеристик. Тривале невикористання таких земель позначається не тільки на їх стані, але і негативно впливає на стан суміжних земельних ділянок завдяки проникненню бур'янів.

Проектом закону №3006 пропонується:

- Надати право на отримання у власність нерухомого майна, що перебуває у складі відумерлої спадщини, територіальній громаді за місцем знаходження такого майна.

- Встановити порядок інформаційної взаємодії між Державним реєстром актів цивільного стану громадян, Спадковим реєстром, Державним реєстром прав на нерухоме майно, Державним земельним кадастром, щодо виявлення нерухомого майна, яке повинне бути визнане відумерлою спадщиною, і повідомлення про це органів місцевого самоврядування.

- Встановити правило, за яким, у разі смерті орендодавця до закінчення терміну дії договору оренди, такий договір вважається продовженим до державної реєстрації права власності спадкоємця на таку земельну ділянку або набрання законної сили рішення суду про визнання спадщини відумерлою, а також зупинити на цей період терміни повідомлення орендарем власника про використання переважного права на продовження терміну оренди.

- Встановити обов'язковість оприлюднення у мережі Інтернет відомостей про судові справи, порушених за заявами про визнання спадщини відумерлою.

- Надати право на подачу до суду заяви про визнання спадщини відумерлою, крім органу місцевого самоврядування, також кредитору померлого, а у випадку, якщо у складі спадщини є земельну ділянку сільськогосподарського призначення, - також власнику, користувачеві суміжної земельної ділянки (зі збереженням положень про передачу майна у складі відумерлої спадщини у комунальну власність).

- Звільнити органи місцевого самоврядування від сплати судового збору при подачі заяв про визнання спадщини відумерлою.

Джерело:http://www.agroperspectiva.com/ru/new...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
01.07.2025
Держстат затвердив форму статистичного спостереження № 1-послуги (квартальна) «Звіт про обсяги реалізованих послуг»
Форма вводиться в дію, починаючи зі звіту за І квартал 2026 року. Більше за темою: Чи буде штраф за несвоєчасне подання статистичних звітів? Відповідно до ст. 5, 18, 26 Закону від 16.08.2022 № 2524-IX «Про офіційну статистику» та п. 4 Положення про Державну службу статистики України, за...
01.07.2025
Затверджено форми статистичного спостереження про надходження молока для отримання з нього молочних продуктів
Форма № 13-заг (місячна) «Звіт про надходження молочної сировини на перероблення й отримання з неї молочних продуктів» вводиться у дію, починаючи зі звіту за січень 2026 року. Форма № 13-заг (річна) «Звіт про надходження молочної сировини на перероблення й отримання з неї...
01.07.2025
Оприлюднено проєкт Порядку створення, внесення змін і ведення Єдиного реєстру кваліфікацій – Класифікатора професій
Класифікатор професій, Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників та професійні стандарти: коли очікувати змін? Більше за темою: Працюємо з Класифікатором професій як годиться Зміна № 14 до Класифікатора професій: що потрібно зробити кадровику Професійне навчання керівників, проф...
Кращі матеріали