Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

НБУ спрощує операції з валютними цінностями для банків та їх клієнтів

19.06.2017

Національний банк України продовжує лібералізацію та дебюрократизацію валютного регулювання. З цією метою спрощено проведення валютних операцій з торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на міжбанківському валютному ринку України та на міжнародному валютному ринку.

По-перше, спрощення стосується проведення валютних операцій на умовах «форвард».

Національний банк надав банкам можливість здійснювати власні валютні операції на умовах “форвард” без обмеження по групі Класифікатора іноземних валют, строку та виду операції, що хеджується (пара валюта/валюта; гривня/валюта). Досі такі операції дозволялися лише за умови, що обидві валюти з пари належать до 1-ї групи Класифікатора та на строк, що не перевищує 365 календарних днів.

Крім того, регулятор суттєво спростив умови проведення форвардних операцій для бізнесу - клієнтів банків, які є суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності. Такі компанії отримали можливість здійснювати операції з обміну (конвертації) іноземної валюти на умовах “форвард” без обмеження по групі Класифікатора, строку та виду операції, що хеджується.

Також вони зможуть проводити операції з купівлі-продажу іноземної валюти за гривні на умовах “форвард” для хеджування ризику зміни курсу іноземної валюти щодо гривні за зовнішньоторговельними операціями без обмеження по групі Класифікатора та строку цієї операції. Раніше строк таких операцій мав становити до 365 днів.

По-друге, розширено спектр операцій з банківськими металами, які здійснюють уповноважені банки.

Банки зможуть проводити на міжбанківському валютному ринку купівлю-продаж банківських металів на умовах “тод”, “том”, “спот”, “форвард” або “своп” не лише за гривні, як було досі, а й за за іноземну валюту.

Окрім того, банки зможуть проводити на міжнародних ринках за будь-яку іноземну валюту Класифікатора операції як з купівлі, так і продажу банківських металів на умовах “тод”, “том”, “спот”, “форвард” або “своп”. Досі їх можливості з продажу банківських металів були обмежені 1-ю групою Класифікатора.

По-третє, Національний банк зняв обмеження на проведення операцій з обміну безготівкової іноземної валюти для фізичних осіб, які не є підприємцями. Такі клієнти зможуть здійснювати відповідні операції з безготівковою валютою, що є на їх рахунку, без обмеження по групі Класифікатора та кількості таких операцій протягом дня. Досі вони мали можливість проводити такі операції тільки один раз протягом дня і лише з іноземною валютою 1-ї групи Класифікатора.

Крім того, для клієнтів-фізичних осіб банки здійснюватимуть обмін готівкової іноземної валюти на безготівкову без обмеження по групі Класифікатора.

Відповідні зміни затверджені Постановою Правління НБУ №55 від 15 червня 2017 року "Про внесення змін  до деяких нормативно-правових актів Національного банку України". Вони набувають чинності з 26 червня 2017 року.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

15062017_55.pdf
Відкрити
Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Документи, які набули чинності з 30 червня по 6 липня 2025 року
Документи, які набули чинності цього тижня та стануть у нагоді при здійсненні господарської діяльності. Указ Президента від 27.06.2025 № 421/2025 «Про Раду з питань підтримки підприємництва» Указ Президента від 27.06.2025 № 422/2025 «Про рішення Ради національної бе...
04.07.2025
Зміни в законодавстві з 30 червня по 4 липня 2025 року
Збірка змін в законодавстві, які відбулися цього тижня Оприлюднено проєкт змін до Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН ДПС оприлюднила проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладни...
04.07.2025
Вимоги до системи управління ризиками визначено для надавачів нефінансових платіжних послуг
Національний банк визначив вимоги до системи управління ризиками надавачів нефінансових платіжних послуг у межах підготовки до запровадження відкритого банкінгу. Національний банк визначив вимоги до системи управління ризиками надавачів нефінансових платіжних послуг у межах підготовки до запроваджен...
Кращі матеріали