НБУ пом’якшив валютне регулювання
09.03.2016 211 0 0
Національний банк України продовжує поступово лібералізувати адміністративні обмеження на грошово-кредитному та валютному ринках. На це спрямована Постанова Правління НБУ № 140 від 03.03.2016 року "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України".
Пом’якшення зазнають норми, послаблення яких не стане на заваді стабільності грошово-кредитного та валютного ринків. Підґрунтям для такого рішення стали такі передумови як поступове відновлення довіри до банківського сектору, про що свідчить тривале зростання обсягу депозитів домогосподарств в національній валюті. Окрім того, Правління Національного банку взяло до уваги такі позитивні сигнали як перевищення продажу населенням валюти банкам над її купівлею, а також наявність валютної ліквідності у банків, про яку свідчить їх попит на державні облігації внутрішньої позики в іноземній валюті.
З огляду на це Національний банк збільшує обсяг видачі готівки в іноземній валюті та банківських металах з рахунків клієнтів банків з 20 тис. до 50 тис. грн. на добу, в національній валюті – з 300 тис. до 500 тис. грн. на добу. Такий крок має сприяти подальшому відновленню довіри до банківською системи та відновленню притоку депозитів не лише у гривні, а й у валюті.
Також підвищено максимальну суму продажу готівкової іноземної валюти з 3 тис. до 6 тис. гривень в еквіваленті. Це має на меті детінізацію готівкового валютного ринку.
Водночас подовжено норми, які є необхідними для збереження позитивних тенденцій на грошово-кредитному та валютному ринках, а також для запобігання відтоку капіталу за межі України. Зокрема, такі вимоги як обов’язковий продаж надходжень в Україну в іноземній валюті на користь юридичних осіб у розмірі 75%, розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів до 90 днів, заборона дострокового погашення резидентами кредитів, позик в іноземній валюті за договорами з нерезидентами та інші.
Зміни набули чинності 05 березня 2016 року і діють до 08 червня 2016 року включно. Проте, незалежно від строків дії постанови, Національний банк планує й надалі продовжувати поступову лібералізацію валютного регулювання, якщо цьому буде сприяти стан валютного ринку та української економіки в цілому.
Джерело: http://www.bank.gov.ua/control/uk/pub...
Коментарі до матеріалу