Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

НБУ анонсував наступні кроки з підвищення прозорості в комунікації рішень з монетарної політики

Редакція

22.01.2018 148 0 0

Національний банк України планує розпочати оприлюднення «Підсумків дискусії членів Комітету з монетарної політики щодо рівня облікової ставки» для підвищення прозорості та передбачуваності монетарної політики.

Новий документ «Підсумки дискусії членів Комітету з монетарної політики щодо рівня облікової ставки» буде містити знеособлену позицію усіх членів КМП щодо необхідного монетарного рішення та відповідна аргументація. Він публікуватиметься регулярно в розділі «Монетарна політика» на 11-й день після прийняття рішення з монетарної політики. Перше оприлюднення «Підсумків» відбудеться за результатами КМП, запланованого на 23-24 січня 2018 року, і очікується 5 лютого цього року.

Також Національний банк обговорив з учасниками ринку можливі зміни до інструментарію на валютному та грошово-кредитному ринках.

По-перше, Національний банк розглядає можливість удосконалення підходів до обрахунку офіційного курсу гривні до долара США. Наразі офіційний курс гривні розраховується як середньозважене значення за усіма міжбанківськими угодами за день за даними ВалКлі (Довідково: ВалКлі – власний програмний комплекс Національного банку, в якому банки на сьогодні здійснюють підтвердження усіх своїх угод щодо купівлі-продажу безготівкової іноземної валюти на міжбанківському ринку). Національний банк вважає за необхідне перейти до його розрахунку на основі інформації із торгівельно-інформаційних систем (ТІС)  Bloomberg  та Reuters щодо реальних ринкових угод та з відсіканням угод с екстремальними параметрами. Як пояснив директор департаменту відкритих ринків НБУ Сергій Пономаренко  таким чином зменшиться навантаження на банки в частині формування звітності завдяки відмові від обов’язкової реєстрації угод в системі ВалКлі.

По-друге, Національний банк планує перейти до здійснення валютних інтервенцій з використанням Matching – нового функціоналу для укладання угод в ТІС. Цей функціонал, впровадження якого наразі обговорюється з учасниками ринку,  надасть змогу забезпечити на міжбанківському валютному ринку постійну наявність твердих цін на купівлю-продаж іноземної валюти та швидке укладання угод за найкращими курсовими параметрами.

По-третє, окреслено подальші плани з лібералізації валютного ринку: Найближчими пріоритетами в цьому напрямі є дозвіл на репатріацію дивідендів за 2017 рік, рішення про що буде ухвалено після аналізу прогнозної інформації від банків щодо планів їх клієнтів по виводу дивідендів.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали