Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Нацкомфінпослуг удосконалює систему пруденційного нагляду за страховими компаніями

28.10.2016

Нацкомфінпослуг розроблено проект змін до нормативно-правових актів у сфері забезпечення платоспроможності страховиків: проекти Змін до Методики формування страхових резервів за видами страхування, іншими, ніж страхування життя та Змін до Положення про обов’язкові критерії та нормативи достатності, диверсифікованості та якості активів страховика.

Підготовка проекту Змін до Методики формування страхових резервів за видами страхування, іншими, ніж страхування життя обумовлена необхідністю врахування потреб страхового ринку щодо запровадження методик формування страхових резервів, які точніше враховуватимуть актуарну сутність зобов’язань страховика за договорами страхування, оновлення підходів та методології оцінки обсягу страхових зобов’язань відповідно до міжнародних тенденцій та досвіду у цій сфері, врахування Міжнародних стандартів фінансової звітності щодо перевірки адекватності страхових зобов’язань страховика.

З часу затвердження діючої редакції методики формування страхових резервів за видами страхування, іншими, ніж страхування життя накопичилась низка проблемних питань у діяльності страховиків щодо коректного формування обсягу страхових зобов’язань.

З метою отримання редакції проекту, яка б дозволила максимально ефективно розв’язати такі проблеми, опрацювання проекту здійснювалось разом із представниками страхового ринку та актуаріями.

Опрацьований проект змін до методики передбачає такі нововведення: удосконалення діючих методик формування резерву незароблених премій, доповнення переліку методів формування резерву незароблених премій методом „коефіцієнта збитковості”, удосконалення методики формування резерву заявлених, але не виплачених збитків, збільшення актуарних методів, якими дозволено формування резерву збитків, які виникли, але не заявлені, вдосконалення методики формування резерву коливань збитковості, встановлення методології перевірки адекватності страхових зобов’язань відповідно до вимог МСФЗ, запровадження Положення про формування технічних резервів як документа, що розробляється страховиком, на підставі якого виконується розрахунок технічних резервів у страховика.

Водночас, запровадження прогресивних підходів до оцінки обсягу страхових зобов’язань страховика має бути поєднано із заходами щодо очищення фінансів страховиків від неякісних активів.

Тому разом із зазначеними змінами до методики Нацкомфінпослуг опрацьовано проект змін до Положення про обов’язкові критерії та нормативи достатності, диверсифікованості та якості активів страховика.

Метою цих змін є забезпечення дотримання належного рівня платоспроможності страховика шляхом встановлення вимог до капіталу.

Проект передбачає такі зміни до Положення про обов’язкові критерії та нормативи достатності, диверсифікованості та якості активів страховика: зміна порядку розрахунку нормативу достатності активів шляхом збільшення його на розмір власного капіталу, встановлення нормативу достатності капіталу власника істотної участі, збільшення переліку активів допустимої якості для включення до таких нормативів.

Нацкомфінпослуг вважає, що зазначені нововведення позитивно позначаться на платоспроможності страховиків, сприятимуть забезпеченню фінансової стабільності страховиків.

Джерело: http://nfp.gov.ua/news/1555.html

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
25.07.2025
Документи, які набули чинності з 21 по 27 липня 2025 року
Документи, які набули чинності цього тижня та стануть у нагоді при здійсненні господарської діяльності. Закон України від 22.07.2025 № 4555-IX «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов...
25.07.2025
Зміни в законодавстві з 21 по 25 липня 2025 року
Збірка змін в законодавстві, які відбулися цього тижня Оновлено правила ведення військового обліку: постанова КМУ від 16.07.2025 Передбачено, що комісії з перевірки обліку очолюватимуть представники місцевих адміністрацій (обласних, районних, міських), а до складу входитимуть також представники ДПС...
25.07.2025
Оновлено форму № 13-заг (місячна) та затверджено нову форму № 13-заг (річна) на 2026 рік
Для переробників молока, які мають власні або орендовані потужності з перероблення молочної сировини та отримання молочної продукції, оновлено форму № 13-заг (місячна) та затверджено нову форму № 13-заг (річна).  Більше за темою: Звіт про надходження молочної сировини на перероблення й отриман...
Кращі матеріали