Національний банк передає на аутсорсинг забезпечення готівкою в регіонах України
10.10.2016 156 0 0
Національний банк України ознайомив банківську спільноту з новою Концепцією організації готівкового обігу в Україні, що затверджена рішенням Правління Національного банку України від 11.08.2016 № 207-рш.
Ця концепція передбачає перехід від частково контрольованої моделі організації готівкового обігу, що існує зараз в Україні, на делеговану модель.
Суть делегованої моделі організації готівкового обігу полягає у тому, що Національний банк передає частину функцій, які він сьогодні виконує в регіонах, іншим учасникам ринку – банкам та компаніям Cash-in-Transit (СІТ-компаніям).
Зважаючи на загальноєвропейські тенденції, трансформаційні процеси, що відбуваються в Національного банку України, впровадження проекту Cashless economy, делегована модель є доцільною в Україні. Вона знизить витрати на готівковий обіг, сприятиме розвитку конкурентного ринку послуг з інкасації, зниженню частки готівкового обігу на користь безготівкового.
Забезпечення готівкового обігу в регіонах здійснюватиметься інфраструктурою уповноважених банків, а в перспективі – і з залученням третіх учасників (СІТ-компаній) за правилами та під контролем Національного банку.
Національний банк розміщуватиме свої запаси банкнот і монет в сховищах уповноважених банків, що відповідають критеріям, визначених постановою Правління НБУ від 28.09.2016 № 389.
Найближчим часом у Тернопільській та Житомирській областях розпочнеться пілотний проект з упровадження нової моделі організації готівкового обігу. За його результатами буде розроблено детальний план подальших кроків. Загалом Національний банк сподівається, що до кінця 2018 року делегована модель готівкового обігу запрацює у всіх регіонах країни.
У перспективі у власності Національного банку залишаться лише два касові центри, що забезпечуватимуть зберігання резервних фондів готівки та підкріплення банків і третіх учасників готівкового циклу – у Києві та Львові.
Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...
Коментарі до матеріалу