Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Нацбанк вирішив відновити стрес-тестування банків

10.02.2021 38 0 0

Національний банк (НБУ) відновлює стрес-тестування банків і починає щорічну оцінку стійкості після перерви, введеного через викликаного пандемією коронавируса кризи в в минулому році.

Відповідне рішення Нацбанку №39-рш вступило в силу 8 лютого.

Згідно з документом, оцінка стійкості банків буде проведена станом на 1 січня 2021 року. Вона передбачає оцінку якості активів (asset quality review - AQR) для всіх банків та додатково стрес-тестування для окремо визначеного переліку фінустанов.

Фокусом нинішньої оцінки стійкості буде стан активів банків після проходження ними гострої фази коронакрізіса. Особлива увага буде прикута до реструктуризувати кредитами і якості оцінки вартості нерухомого майна.

В цілому оцінку якості активів в 2020 році будуть проходити 72 з 73 установ, що мають банківські ліцензії (за винятком банку «Розрахунковий центр», який здійснює тільки розрахункові операції).

Стрес-тестування, додатково до оцінки якості активів, в цьому році будуть проходити 30 банків, на які припадає понад 90% активів банківської системи.

Зокрема, це «Приватбанк», «Ощадбанк», «Укрексімбанк», «Укргазбанк», «Альфа-Банк», «Райффайзен банк Аваль», «Сбербанк», «Укрсиббанк», «ОТП банк», «Креді Агріколь банк» , «ПроКредит банк», «Кредобанк», «Ідеябанк», «Правекс-банк», банк «Форвард», ПУМБ, банк «Південний»,«ТАСкомбанк»,  «Універсал банк», банк «Кредит Дніпро», банк «Схід», «Мегабанк», «А-банк», «МТБ банк», «Індустріалбанк», «Банк інвестицій та заощаджень», банк «Альянс»,  банк «Львів», банк «Глобус», «Акордбанк».

Подробиці макроекономічних сценаріїв і підходів до стрес-тестування в 2021 році будуть оприлюднені пізніше на сайті Національного банку.

За результатами оцінки стійкості для банків буде визначено необхідний рівень нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) і нормативу достатності капіталу (Н3).

bank.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали