Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

На упаковці не вказані алергени – буде штраф

07.08.2019 472 0 0


6 серпня 2019 року, вводяться в дію основні положення Закону «Про інформацію для споживачів харчових продуктів», який встановлює загальні принципи та вимоги щодо інформації про харчові продукти, зокрема, стосовно їх маркування, а також обов'язки операторів ринку стосовно доведення цих даних до споживачів.

Дія цього Закону поширюється на:

  • операторів ринку харчових продуктів на всіх етапах харчового ланцюга, якщо їхня діяльність підпадає під вимоги щодо надання споживачам інформації про харчові продукти;
  • харчові продукти, призначені для кінцевого споживача, включно з продуктами, що реалізуються у сфері громадського харчування.

Відповідно до вимог Закону інформація про харчовий продукт має бути точною, достовірною та зрозумілою для споживача та не повинна вводити в оману стосовно характеристик, властивостей, складу. Дана вимога поширюється як на рекламу, так і на упаковку.

Обов'язковою для надання є така інформація:

  • назва;
  • перелік усіх інгредієнтів (як основних, так і допоміжних);
  • кількість харчового продукту в установлених одиницях вимірювання;
  • мінімальний термін придатності або дата "вжити до";
  • будь-які особливі умови зберігання та/або умови використання (за потреби);
  • найменування та місцезнаходження оператора ринку харчових продуктів, відповідального за інформацію, а для імпортованих харчових продуктів - найменування та місцезнаходження імпортера, а також країна походження або місце походження;
  • інструкції з використання - у разі якщо відсутність таких інструкцій ускладнює належне використання продукту;
  • для напоїв із вмістом спирту етилового понад 1,2 відсотка об'ємних одиниць - фактичний вміст спирту;
  • інформація про поживну цінність.

Оператори ринку мають обов'язково зазначати інформацію про наявність речовин, які спричинюють алергічні реакції або непереносимість, наявність ГМО, розморожування або піддавання харчових продуктів іонізуючому випромінюванню, наявності доданої води тощо.

Крім того, у новому Законі окрему увагу приділено вимогам стосовно інформації про харчові продукти, продаж яких здійснюється дистанційно. Вся обов'язкова інформація має бути доступною споживачу для ознайомлення до моменту продажу.

Назва харчового продукту повинна містити або супроводжуватися інформацією про фізичний стан продукту або спеціальну обробку, якій піддавався продукт (порошкоподібний, продукт сублімаційної сушки, швидко заморожений, концентрований, копчений тощо), в усіх випадках, коли відсутність такої інформації може вводити споживача в оману.

Крім того, посилено відповідальність операторів ринку за порушення законодавства щодо надання споживачам інформації про харчові продукти.

Так, порушення вимог щодо надання інформації для споживачів щодо харчових продуктів, надання неточної, недостовірної та незрозумілої інформації - тягнуть за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі п'ятнадцяти мінімальних заробітних плат (62 595 грн), на фізичних осіб - підприємців - у розмірі десяти мінімальних заробітних плат (41 730 грн).

А ненадання споживачеві інформації про речовини, що спричиняють алергічні реакції або непереносимість, призведе до штрафу в розмірі до 30 мінімальних заробітних плат (125 190 грн).

www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали