Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Мораторій на ГМО хочуть ввести до 2023 року

Редакція

15.07.2016 151 0 0

Верховна Рада зареєструвала законопроект № 4968 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження до 2023 року мораторію на вирощування генетично модифікованих сільськогосподарських рослин, виробництво, переробку, звернення, транзит і ввезення ГМО, здатних до самовідтворення або передачі спадкових факторів».

Законопроектом шляхом доповнення новою статтею 23 Закону про держсистеми біобезпеки при використанні ГМО пропонується до 1 січня 2023 року заборонити:

- промислове виробництво, переробку і введення в обіг ГМО, здатних до самовідтворення або передачі спадкових факторів, для цілей їх використання в харчових продуктах, харчових добавках, кормах, кормових добавках;

- вирощування с/г рослин із застосуванням ГМО, здатних до самовідтворення або передачі спадкових факторів, у відкритих системах на підприємствах, установах і організаціях АПК незалежно від їх підпорядкування і форми власності, крім тих, які призначені для науково-дослідних цілей;

- ввезення на митну територію ГМО, здатних до самовідтворення або передачі спадкових факторів, для цілей їх використання в харчових продуктах, харчових добавках, кормах, кормових добавках, с/г рослин із застосуванням ГМО, здатних до самовідтворення або передачі спадкових факторів, за винятком тих , які призначені для науково-дослідних цілей.

Також проектом встановлюється адмінвідповідальність за порушення встановлених законодавством вимог щодо заборони вирощування ГМО-рослин, ввезення ГМО - штраф від 40 - 90 тис. НМДГ і анулювання ліцензії на 5 років. За порушення вимог щодо експорту продукції з застосуванням ГМО передбачений штраф від 50 до 100 тис. НМДГ.

Основною вимогою проекту є зобов'язати акредитовані лабораторії до 2023 року провести експертизи з економічної доцільності, екологічної, біологічної, генетичної безпеки і користь для здоров'я людини ГМО, здатних до самовідтворення або передачі спадкових факторів.

Якщо висновки наукових експертиз обгрунтовано підтвердять безпечність впливу ГМО, спростують негативний вплив ГМО на живі організми і довкілля, дія мораторію буде зупинено.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали