Мобільним операторам дадуть податкові пільги, щоб знизити вартість роумінгу
Мобільні оператори зможуть знизити розцінки на роумінг в разі прийняття законопроекту №2041. Який пропонує внести невелику зміну в Податковий кодекс і надати податковий кредит при наданні послуг міжнародного роумінгу. Фактично це дозволить зрівняти ринкові позиції українських стільникових компаній з їхніми закордонними колегами.
За попередніми підрахунками, якщо закон вступить в силу, то державний бюджет в 2020 році недоотримає 172 млн грн.
Навіщо потрібні податкові пільги
Втім, цю суму в майбутньому з лишком перекриють бюджетні надходження від збільшилися доходів вітчизняних телеком компаній. Які зможуть інвестувати зазначені кошти в розвиток своїх мереж і сервісів. Наприклад, стануть щорічно запускати покриття 3G / 4G в додаткових 250 малих населених пунктах. А також надавати послуги з транзиту міжнародного трафіку на більш вихідних для себе умовах.
За підрахунками ініціаторів змін, учасники вітчизняного телеком-ринку зможуть збільшити свої доходи на 3,9 млрд грн. Отже, податкові відрахування в державну казну виростуть на 125 млн грн. А сума спеціального 7,5% -го збору до Пенсійного фонду збільшиться на 122 млн грн.
Таким чином, якщо навіть зараз бюджет недоотримає 172 млн грн., то компенсаторний економічний ефект складе 247 млн грн. - держава виявиться «в плюсі» на 75 млн грн.
Самі оператори позитивно поставилися до запропонованих в законопроекті нормативним змін. У прес-службі lifecell відзначили, що зараз у відповідності з Податковим кодексом експорт телекомунікаційних послуг не обкладається податком на додаткову вартість (ПДВ). Відповідно, всі оператори, що надають подібні послуги, втрачають частину ПДВ кредиту, що призводить до збільшення собівартості на розмір «ПДВ, яке підлягає відшкодуванню». Це норма поширюється на наступні сервіси:
- Роумінг.
- Міжнародний зв'язок (дзвінки за кордон).
- Транзит трафіку.
Оператори у захваті
Тому впровадження ПДВ на експорт телеком-послуг за ставкою 0% - як це запропоновано в законопроекті - посилить конкурентні позиції українських операторів на міжнародному ринку. Як наслідок, це призведе до «збільшення економічного потенціалу країни в цілому». І, зокрема, дозволить операторам збільшити доступність послуг і їх якість.
Цей законопроект важливий для телеком ринку України, оскільки мова йде про розвиток такого активного бізнесу, як міжоператорських взаємодія.
На телеком-послуги, які надаються на території України, поширюється податковий кредит. А ось для послуг, які поставляються компаніями-резидентами за межі України, податковий кредит законодавством не передбачено.
В аналогічній ситуації європейський телеком бізнес не несе фінансових втрат, так як відповідне регулювання передбачено Директивою Євросоюзу про ПДВ. Тому прийняття законопроекту №2041 важливо для учасників українського телеком-ринку.
Чи варто чекати дешевого роумінгу
Однак це не означає, що після вступу в силу норм закону оператори різко знизять ціни на обслуговування українських туристів за кордоном. З одного боку, законопроект дає для цього підстави, з іншого - ніхто з операторів не зацікавлений обрушувати ринок різким зниженням тарифів.
Якщо це і відбудеться, то плавно, з урахуванням ринкової ситуації.
Тому різкого зниження цін на міжнародні дзвінки та роумінг в найближчому майбутньому - природно, після прийняття закону - чекати не доводиться.
ubr.ua
Коментарі до матеріалу