Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Механізм визначення плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі

27.02.2019

Набрав чинності Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №3 «Про затвердження Методики визначення плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі».

Методика визначає механізм формування і встановлення плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі та поширюється на об'єкти доступу усіх форм власності.

Документ поширюється на відносини між власниками інфраструктури будинкової розподільної мережі, які не є операторами, провайдерами телекомунікацій (далі - власник), та іншими суб'єктами господарювання (оператор, провайдер телекомунікацій або уповноважена ними особа), що виникають під час доступу до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі.

Одноразовою платою за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі є плата за розроблення та видачу технічних умов з доступу до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі, що розраховується відповідно до цієї Методики та встановлюється власником, яку замовник сплачує одноразово.

Плата за погодження власником проектної документації з доступу до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі, розробленої відповідно до технічних умов з доступу до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі, окремо не стягується.

Періодична плата за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі може встановлюватися виключно за наявності додаткових витрат власника на утримання елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі, пов'язаних з наданим доступом.

Розмір одноразової та періодичної плати визначається за цією Методикою з урахуванням податків, зборів та обов’язкових платежів, встановлених законодавством, який не може перевищувати граничних розмірів, встановлених статтею 17 Закону України «Про доступ до об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж», та зазначається у договорі з доступу.

До складу додаткових витрат власника на утримання елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі, пов'язаних з наданим доступом, включаються прямі витрати за умов документального підтвердження.

До складу додаткових витрат із надання доступу до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі не може бути включено:

  • сум безнадійної дебіторської заборгованості та відрахувань до резерву сумнівних боргів;
  • сум неустойки (штраф, пеня);
  • сум нестачі та втрат від псування цінностей, у тому числі за рішенням суду;
  • витрат, пов'язаних із купівлею-продажем іноземної валюти;
  • сум спонсорської та благодійної допомоги;
  • втрат від знецінення запасів;
  • витрат на утримання об'єктів соціально-культурного призначення тощо.

Забороняється встановлення додаткової плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі, крім визначеної Законом України «Про доступ до об’єктів будівництва, транспорту, електроенергетики з метою розвитку телекомунікаційних мереж», після укладення відповідного договору з доступу.

Визначення одноразової плати здійснюється з урахуванням переліку робіт, що мають бути враховані під час розрахунку одноразової плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі, наведеного у додатку 1 до цієї Методики, за собівартістю послуг з підготовки технічних умов з доступу до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі.

Передбачена формула розрахунку розміру одноразової плати.

У разі надання виключно загальнодоступних телекомунікаційних послуг у селищах і селах або на депресивних територіях зазначені у пункті 2 цього розділу коефіцієнти перемножуються.

Розмір одноразової плати не може перевищувати 50 відсотків мінімальної заробітної плати, встановленої законом станом на 01 січня поточного року.

Періодична плата визначається з урахуванням переліку робіт, що мають бути враховані під час розрахунку розміру періодичної плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі. Також передбачено формулу розрахунку.

У разі надання виключно загальнодоступних телекомунікаційних послуг у селищах і селах або на депресивних територіях зазначені у пункті 1 цього розділу коефіцієнти перемножуються.

Визначення розміру періодичної плати проводиться окремо за кожним об'єктом доступу.

Розмір періодичної плати (на місяць за будинок) не може перевищувати:

  • для будинків до 100 квартир – 2 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;
  • для будинків від 101 до 160 квартир – 3 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;
  • для будинків від 161 квартири і більше – 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Послуга транзиту кабельних ліній в інфраструктурі будинкової розподільної мережі не надається.

Розмір плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі має бути сталим і не може змінюватися протягом одного року з дня укладення договору з доступу.

Підставою для перегляду розміру плати за доступ до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі є зміна розміру складових додаткових витрат, а також кількості замовників, які використовують одну й ту саму інфраструктуру об’єкта.

Замовник вносить одноразову плату протягом 15 робочих днів з дня отримання письмової інформації про прийняття рішення власником про видачу технічних умов з доступу до елементів інфраструктури будинкової розподільної мережі та рахунка на оплату.

Періодична плата сплачується відповідно до умов договору з доступу, але не пізніше останнього числа місяця, наступного за розрахунковим місяцем.

http://ukrainepravo.com

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
30.06.2025
Планують оновити пруденційні нормативи кредитних спілок
Проєкт передбачає обмеження щодо валютного ризику та вимоги до системи управління валютними ризиками для об’єднаних кредитних спілок; уточнення щодо порядку визначення розміру пруденційних нормативів для всіх кредитних спілок. Національний банк пропонує для обговорення проєкт постанови, якою б...
30.06.2025
Планують зміни до порядку безготівкових розрахунків в національній валюті користувачів платіжних послуг
Зміни сприятимуть підвищенню прозорості взаємовідносин між надавачами платіжної послуги з переказу коштів без відкриття рахунку та їхніми користувачами, а також подальшому розвитку платіжного ринку, його наближенню до європейських стандартів. Більше за темою: Готівкові розрахунки: коли діють обмеж...
30.06.2025
Розпочалося обговорення змін до окремих нормативно-правових актів з питань готівкового обігу
Національний банк України пропонує актуалізувати окремі нормативно-правові акти з питань готівкового обігу. Більше за темою: Готівкові розрахунки: коли діють обмеження та як їх не порушити? Національний банк пропонує актуалізувати окремі нормативно-правові акти з питань готівкового обігу, зокр...
Кращі матеріали