Методика формування страхових резервів буде уніфікована
Це передбачено проектом розпорядження Нацкомфінпослуг «Про затвердження Змін до Методики формування страхових резервів за видами страхування, іншими, ніж страхування життя, та визнання таким, що втратило чинність, Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 13 листопада 2003 року №123», оприлюдненого Нацкомфінпослуг.
Йдеться, зокрема, про доопрацьований проект Розпорядження Комісії «Про затвердження Змін до Методики формування страхових резервів за видами страхування, іншими, ніж страхування життя, та визнання таким, що втратило чинність, Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 13 листопада 2003 року №123».
Як зазначається у пояснювальній записці до документа, він розроблений з метою встановлення єдиних підходів щодо розрахунку страховиками, які здійснюють страхування, інше, ніж страхування життя, страхових резервів. Проект розпорядження дасть змогу провести дерегуляцію шляхом скорочення кількості нормативно-правових актів та уніфікувати підходи щодо формування страхових резервів.
Також проектом встановлюється, що у разі обрання страховиком для формування резерву збитків, які виникли, але не заявлені, за видом страхування іншим, ніж обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, методу фіксованого відсотка, страховик повинен буде переглянути застосування зазначеного методу на наступний календарний рік та внести зміни до своєї Внутрішньої політики з формування технічних резервів.
Документом пропонується встановити, що страховики, що здійснюють діяльність з обов’язкового страхування цивільної відповідальності оператора ядерної установки за ядерну шкоду, яка може бути заподіяна внаслідок ядерного інциденту, можуть обрати різні методи для розрахунку резерву незароблених премій.
www.nfp.gov.ua
Коментарі до матеріалу