Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Малий бізнес можуть пробачити за податкові борги: законопроєкт

08.10.2019 1944 0 0

У Верховній Раді України зареєстрований законопроект № 2190, який пропонує на 30 днів скасувати штрафи за несплату єдиного соціального внеску (ЄСВ). Передбачається, що пільговий період поширять на фізичних осіб-підприємців (ФОП) і самозайнятих осіб, щоб вони могли безперешкодно закритися.

Раніше для цих категорій бізнесу в Україні ввели обов'язкову сплату ЄСВ – незалежно від того, отримують вони дохід чи ні. Це призвело до масового закриття «сплячих ФОПів». При цьому багато «єдинників» не поспішають подавати документи на ліквідацію – через багаторічні борги по ЄСВ припинення діяльності виявилося для них занадто дорогим.

Як показує практика, значна кількість самозайнятих осіб і фізосіб-підприємців, які не отримують доходу і не здійснюють будь-якої підприємницької діяльності, досі не ініціювали процедуру держреєстрації припинення підприємницької діяльності або зняття їх з обліку як самозайнятих осіб, а отже, таким особам будуть нараховані штрафні санкції та пеня за несплату ЄСВ.

У зв'язку з цим законопроект пропонує ввести 30-денний період, протягом якого такі підприємці зможуть податися на ліквідацію своїх підприємств без загрози застосування до них штрафів. Важливо, що поблажки планують вводити тільки за несплату ЄСВ за періоди без доходів. Якщо ж ЄСВ не сплачувався, а підприємство отримувало прибуток, пільги періоду для ліквідації не буде. Сам борг при цьому не анулюється.

Як відомо, з 2017 року фізичні особи – підприємці другої і третьої груп зобов'язані сплачувати єдиний соціальний внесок в обов'язковому порядку, незалежно від того, ведуть вони підприємницьку діяльність чи ні. Для неактивних ФОП введення такої норми стало неприємним сюрпризом. Тим більше, між прийняттям законодавчих змін і введенням їх в дію пройшло зовсім небагато часу. Зміни до закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» прийняли у грудні 2016- го, а з січня 2017 го нові правила вступили в силу.

iportal.rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали