Критерії для проведення блокування реєстрації ПН та РК в ЄРПН вже планують змінити
ДФС представляє проект наказу Мінфіну «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року № 567» (далі – проект наказу).
Проектом наказу вносяться зміни до наказу Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року № 567 з метою покращення системи автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та вдосконалення процесу документообігу.
За результатами аналізу встановлено, що поняття залишку різниці обсягу постачання товару/послуг, зазначеного у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, та обсягу придбання на митній території України та/або ввезення на митну територію України відповідного товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, та митних деклараціях не є для платників податків зрозумілим при здійсненні власних підрахунків. Тому ДФС надано пропозиції викласти дане поняття у більш зрозумілій формі.
Разом з тим, в абзаці першому пункту 2 Вичерпного переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Перелік), затвердженого наказом, передбачено, що платник податків письмові пояснення та копії документів, зазначені у Переліку, може подати до ДФС в електронному вигляді.
Враховуючи те, що в ДФС функціонує система електронного адміністрування податку на додану вартість, податкові накладні подаються в електронній формі тощо, подача документів виключно в електронному вигляді прискорить процес прийняття рішень про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації та мінімізує кількість скарг платників податків щодо прийняття таких рішень.
Зауваження та пропозиції стосовно проекту наказу надавати у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації цього оголошення за наступними адресами:
Державна фіскальна служба України: 04655, МПС, м. Київ - 53, Львівська площа, 8.,
e-mail: monitoringcentr@sfs.gov.ua.
Міністерство фінансів України, 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2,
e-mail: infomf@minfin.gov.ua
Пропозиції та зауваження також можна надсилати на адресу Державної регуляторної служби України: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11, e-mail: inform@dkrp.gov.ua.
Джерело: http://sfs.gov.ua/
Коментарі до матеріалу