Корпоративне законодавство може бути прийнято у першому читанні до кінця 2016 р.
14.12.2016 189 0 0
Законопроекти, спрямовані на реформу корпоративного законодавства: про корпоративні договори, про товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ), про впровадження процедур squeeze-out і sell-out, можуть бути прийняті в першому читанні до кінця 2016 року.
Є позитивний відгук комітету з економічної політики, де ці законопроекти рекомендовані до прийняття.
Сьогодні законопроект про корпоративні договори підтримують профільний комітет парламенту, уряд, бізнес асоціації.
Реформування корпоративного законодавства, у тому числі прийняття законопроекту № 4470 про корпоративних договорах, лібералізує регулювання взаємовідносин акціонерів компаній, дозволить повернути бізнес в Україну. Так, чинне корпоративне законодавство не дозволяє врегулювати складні угоди, структурувати їх в Україні не захищає права як мажоритарних, так і міноритарних акціонерів. Тому більшість компаній створюють юрособи в інших країнах, законодавство яких гарантує безпеку інвестицій і забезпечує гнучкість у процесі планування правовідносин. В результаті, де-юре основним інвестором в Україну залишається Кіпр.
Прийняття законопроектів дозволить бізнесу самостійно обрати організаційно-правову форму, що відповідає його суті і проблем: акціонерні товариства зможуть визначитися з організаційною формою на щорічних зборах 2017 року і вибрати оптимальну форму до початку 2018 року. Прийняття законопроекту № 2302а-д про впровадження процедур squeeze-out і sell-out (про примусовий викуп і примусової продажу акцій) спростить процес перетворення псевдо-ПАТ ПРАТ, створить умови для цивілізованого "розлучення" мажоритарного і міноритарного акціонерів, забезпечивши гарантію захисту прав останніх і можливість отримати кошти за акції. Таким чином, такі суспільства зможуть своєчасно виконати вимоги закону про обов'язкове лістингу акцій ПАТ, який передбачає, що всі ПАТ, які до початку 2018 не зможуть відповідати лістингових вимог, повинні будуть змінити тип товариства. Крім того, прийняття законопроекту підвищить привабливість приватизаційних об'єктів для (іноземних) інвесторів.
У свою чергу, новий закон № 4666 про ТОВ врегулює найбільш масову форму ведення бізнесу в Україні – ТОВ, яких налічується майже 500 тис. (в порівнянні з 16 тис. АТ). Найбільш очікуваними змінами, закладеними в ньому, є можливість укладення корпоративного договору, конвертація боргу в капітал, звернення стягнення на частку в капіталі ТОВ.
Джерело: http://interfax.com.ua/news/political...
Коментарі до матеріалу