Колективне управління майновими правами суб’єктів авторського права: реформа
15.08.2017 367 0 0
Зареєстровано законопроект № 7014 «Про внесення змін до Закону України "Про авторське право і суміжні права" щодо діяльності організацій колективного управління».
Запропонований проект Закону передбачає реформування системи колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав з метою підвищення розмірів та загальних сум зборів авторської винагороди за використання об’єктів авторських та суміжних прав в Україні на користь авторів, виконавців та інших правовласників, а також вчасності та прозорості розподілу зібраної колективної винагороди.
Досягнення вказаної мети можливо передусім шляхом створення єдиних організацій колективного управління певними типами майнових правами відповідно до сучасних світових практик та стандартів, зокрема у відповідності до вимог Директиви Європейського парламенту та Ради № 2014/26/ЄC від 26.02.2014 «Про колективне управління авторським та суміжними правами та мультитериторіальне ліцензування прав на музичні твори з метою он-лайн використання на внутрішньому ринку» (OJ L 84, 20.3.2014, p. 72-98).
Даний законопроект передбачає запровадження діяльності лише одного ОКУ в одній конкретно визначеній сфері, що призведе до захисту інтересів всіх авторів та правовласників об’єктів інтелектуальної власності щодо отримання справедливої авторської винагороди.
Здійснення діяльності колективного управління майновими правами у сфері авторського права щодо музичних творів пропонується на базі Державної організації «Українське агентство з авторських та суміжних прав» (далі – ДО УААСП), оскільки серед всіх ОКУ, лише ДО УААСП є постійним і повноважним членом міжнародної неурядової організації - Міжнародної конфедерації авторських та композиторських товариств (CISAC), заснованої у 1926 році з метою забезпечення захисту творців духовних цінностей і координації технічної діяльності між товариствами авторів та композиторів.
Коментарі до матеріалу