Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Коли письмова форма договору банківського вкладу вважається дотриманою

Редакція

12.10.2016 464 0 0

Верховний Суд України на засіданні Судової палати у цивільних справах 21 вересня 2016 року розглянув справу № 6-997цс16 за позовом вкладника до «Приватбанку» про стягнення грошових коштів.

На підставі аналізу статті 1 059 Цивільного кодексу, пункту 1.4 Положення про порядок здійснення банками України вкладних (депозитних) операцій з юридичними і фізичними особами, пунктів 1.8, 1.9, 1.10, 10.1 Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах, пункту 2.9 глави 2 розділу IV Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні був зроблений наступний висновок.

Письмова форма договору банківського вкладу вважається дотриманою, якщо внесення грошової суми на вкладний (депозитний) рахунок вкладника підтверджено договором банківського вкладу з видачею ощадної книжки або іншого документа, який відповідає вимогам, встановленим законом, іншими нормативно-правовими актами у сфері банківської діяльності (банківськими правилами ) і звичаями ділового обороту. Зокрема, такий документ повинен містити: найменування банку, який здійснив касову операцію, дату здійснення касової операції (у разі її здійснення в післяопераційний час - час виконання операції), а також підпис працівника банку, який прийняв готівку, і відбиток печатки (штампа) або електронну підпис працівника банку, завірену електронним підписом САБ.

Вирішуючи питання про стягнення грошових коштів за договорами банківського вкладу, суди зазвичай встановлюють факт укладення відповідного договору, з'ясовують повноваження сторін на його укладення, факт внесення грошової суми на вкладний (депозитний) рахунок вкладника, а також дотримання вимог, передбачених законами та іншими нормативно-правовими актами в сфері банківської діяльності щодо укладення договору банківського вкладу і внесення грошових коштів.

Рішення обґрунтовують належними і допустимими доказами, про що зазначають в мотивах прийнятого рішення з посиланням на конкретні факти.

Джерело: http://antiraid.com.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали