Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

КМУ затвердив порядок фінансування виборчих комісій для проведення місцевих виборів

26.08.2020

Кабінет Міністрів затвердив порядок фінансування виборчих комісій (ВК) під час підготовки та проведення місцевих виборів, які відбудуться в Україні в неділю, 25 жовтня.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту постанови, його реалізація обійдеться без додаткового фінансування з держбюджету і здійснюватиметься в межах коштів, передбачених програмами «Керівництво та управління у сфері проведення виборів та референдумів» та «Субвенція з держбюджету місцевим бюджетам на проведення місцевих виборів».

Відповідно до порядку фінансування ВК, витрати на підготовку і проведення чергових місцевих виборів здійснюються Центральною виборчою комісією (ЦВК) - за рахунок виділених на вибори коштів із держбюджету і територіальними ВК - за рахунок коштів місцевого бюджету, отриманих як субвенція з державного.

Згідно з документом, у разі проведення місцевих виборів ЦВК визначає обсяг бюджетних коштів і здійснює їх розподіл після погодження з Мінфіном, а Казначейство перераховує субвенцію відповідно до щомісячного розпису асигнувань держбюджету на рахунки місцевих бюджетів.

Далі Рада міністрів Автономної Республік Крим та обласні держадміністрації розподіляють кошти між міськими і районними бюджетами, а виконавчі органи останніх - між бюджетами в районах і містах.

У порядку уточнюється, що територіальна місцева комісія зобов'язана повернути невикористані нею кошти на рахунок місцевого бюджету не пізніше ніж через тиждень із дня офіційного розміщення результатів місцевих виборів.

Крім того, не пізніше ніж через десять днів комісія має подати місцевій раді фінансовий звіт про надходження та використання коштів, а також відомість про зареєстровану в Казначействі бюджетну кредиторську заборгованість і документи, що її підтверджують.

Уточнюється, що погашення кредитної заборгованості, яка виникла внаслідок виділення суми на вибори в меншому обсязі, ніж передбачено бюджетними призначеннями, здійснюється до закінчення бюджетного періоду.

Згідно з порядком, після перерахування Казначейством решти коштів у держбюджет, яке здійснюється наприкінці бюджетного періоду або на письмову вимогу ЦВК, обласна рада (Рада міністрів АРК) здійснює коригування показників місцевого бюджету.

Зазначено, що витрати на підготовку і проведення повторних виборів депутатів здійснюються за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів.

Крім того, Кабмін у середу схвалив постанову про затвердження порядку фінансування виготовлення органами ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) списків виборців та іменних запрошень з метою підготовки і проведення голосування на місцевих виборах.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту постанови, його реалізація також обійдеться без додаткового фінансування з держбюджету і здійснюватиметься в межах «Субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на проведення місцевих виборів» і коштів місцевих бюджетів.

У проекті постанови зазначено, що чергові місцеві вибори фінансуються субвенціями з держбюджету, спрямованими в місцеві, а повторні та проміжні - коштами місцевих бюджетів.

Складання і подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, виділених для виготовлення списків виборців та іменних запрошень, а також контроль за їх цільовим та ефективним використанням здійснюється у визначеному законодавством порядку, уточнюється в документі.

www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
09.05.2025
Документи, які набули чинності з 5 по 11 травня 2025 року
Указ Президента від 15.04.2025 № 236/2025 «Про продовження строку проведення загальної мобілізації» Закон України від 08.10.2024 № 3992-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо розмежування повноважень центральних органів виконавчої влади у сферах промислової...
09.05.2025
Зміни в законодавстві з 5 по 9 травня 2025 року
Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації КМУ вніс зміни до постанови КМУ від 16.05.2024 № 560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період». До Порядку надання робо...
09.05.2025
НБУ відновлює окремі вимоги щодо оцінки банками кредитного ризику
Відновлення зазначених вимог є своєчасним з огляду на тривале економічне відновлення і потребу в підвищенні стійкості сектору для активнішого кредитування економіки надалі. Національний банк у межах реалізації цілей, визначених Стратегією НБУ та Стратегією з розвитку кредитування, продовжує поступов...
Кращі матеріали