Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

КМУ затвердив порядок фінансування виборчих комісій для проведення місцевих виборів

26.08.2020

Кабінет Міністрів затвердив порядок фінансування виборчих комісій (ВК) під час підготовки та проведення місцевих виборів, які відбудуться в Україні в неділю, 25 жовтня.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту постанови, його реалізація обійдеться без додаткового фінансування з держбюджету і здійснюватиметься в межах коштів, передбачених програмами «Керівництво та управління у сфері проведення виборів та референдумів» та «Субвенція з держбюджету місцевим бюджетам на проведення місцевих виборів».

Відповідно до порядку фінансування ВК, витрати на підготовку і проведення чергових місцевих виборів здійснюються Центральною виборчою комісією (ЦВК) - за рахунок виділених на вибори коштів із держбюджету і територіальними ВК - за рахунок коштів місцевого бюджету, отриманих як субвенція з державного.

Згідно з документом, у разі проведення місцевих виборів ЦВК визначає обсяг бюджетних коштів і здійснює їх розподіл після погодження з Мінфіном, а Казначейство перераховує субвенцію відповідно до щомісячного розпису асигнувань держбюджету на рахунки місцевих бюджетів.

Далі Рада міністрів Автономної Республік Крим та обласні держадміністрації розподіляють кошти між міськими і районними бюджетами, а виконавчі органи останніх - між бюджетами в районах і містах.

У порядку уточнюється, що територіальна місцева комісія зобов'язана повернути невикористані нею кошти на рахунок місцевого бюджету не пізніше ніж через тиждень із дня офіційного розміщення результатів місцевих виборів.

Крім того, не пізніше ніж через десять днів комісія має подати місцевій раді фінансовий звіт про надходження та використання коштів, а також відомість про зареєстровану в Казначействі бюджетну кредиторську заборгованість і документи, що її підтверджують.

Уточнюється, що погашення кредитної заборгованості, яка виникла внаслідок виділення суми на вибори в меншому обсязі, ніж передбачено бюджетними призначеннями, здійснюється до закінчення бюджетного періоду.

Згідно з порядком, після перерахування Казначейством решти коштів у держбюджет, яке здійснюється наприкінці бюджетного періоду або на письмову вимогу ЦВК, обласна рада (Рада міністрів АРК) здійснює коригування показників місцевого бюджету.

Зазначено, що витрати на підготовку і проведення повторних виборів депутатів здійснюються за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів.

Крім того, Кабмін у середу схвалив постанову про затвердження порядку фінансування виготовлення органами ведення Державного реєстру виборців (ДРВ) списків виборців та іменних запрошень з метою підготовки і проведення голосування на місцевих виборах.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту постанови, його реалізація також обійдеться без додаткового фінансування з держбюджету і здійснюватиметься в межах «Субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на проведення місцевих виборів» і коштів місцевих бюджетів.

У проекті постанови зазначено, що чергові місцеві вибори фінансуються субвенціями з держбюджету, спрямованими в місцеві, а повторні та проміжні - коштами місцевих бюджетів.

Складання і подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, виділених для виготовлення списків виборців та іменних запрошень, а також контроль за їх цільовим та ефективним використанням здійснюється у визначеному законодавством порядку, уточнюється в документі.

www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
16.07.2025
Рада ухвалила законопроекти про продовження військового стану та мобілізації
Верховна Рада більшістю голосів ухвалила закони про продовження в Україні дії військового стану та загальної мобілізації. Більше за темою: Звільнення від відповідальності за порушення у сфері застосування РРО/ПРРО, допущені під час воєнного стану Як підприємству вести військовий облік, якщо директ...
16.07.2025
НБУ оновить Положення про реєстрацію колекторських компаній
Національний банк оприлюднив для обговорення проєкт змін до Положення про реєстрацію колекторських компаній.  Більше за темою: Що дозволено й заборонено колекторам Проєкт спрямований на врегулювання питань, що виникли під час практичної реалізації Положення про реєстрацію колекторських компані...
16.07.2025
МОЗ оприлюднив зміни щодо безперервного професійного розвитку працівників медичної сфери
Більше за темою: Відшкодування витрат на безперервний профрозвиток медпрацівників: зміни від КМУ Первинна, паліативна та екстрена допомога із застосуванням телемедицини: зміни від МОЗ У проєкті постанови КМУ внесено зміни до Положення про систему безперервного професійного розвитку працівників сфе...
Кращі матеріали