Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як в Україні перепишуть процедуру отримання держдопомоги на дитину

13.03.2019 607 0 0


У 2019 року в Україні може запрацювати новий механізм отримання держдопомоги при народженні дитини 41 280 грн., що виплачуються протягом 3 років (розмір виплат не змінюється). Днями у Верховній Раді зареєстрували законопроект №10134 «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення сприятливих умов для отримання послуг, пов'язаних з народженням дитини». Він створювався під анонсований урядом проект е-Малятко, і поки знаходиться зародковому стані: переданий на розгляд до парламентського комітету, але не пройшов усіх читань і може бути повернутий на доопрацювання.

Хоча його прийняття вважають дуже ймовірним, оскільки документ спрощується надання послуг з державної реєстрації новонародженої дитини і іншим нюансу. Ініціатор законопроекту - Кабмін.

Перезапуск сервісу допоможе батькам отримати комплекс послуг, пов'язаних з реєстрацією дитини, подавши лише одну заяву в режимі онлайн. Не потрібно буде оббивати пороги різних держустанов зі стосом документів. Батьки дитини зможуть одночасно отримати:

  • держреєстрацію народження;
  • реєстрацію місця проживання;
  • призначення допомоги при народженні дитини;
  • реєстрацію в електронній системі охорони здоров'я;
  • видачу посвідчень батьків багатодітної сім'ї та дитини з багатодітної сім'ї;
  • реєстрацію в Держреєстрі фізосіб-платників податків.

Якщо закон буде прийнятий, то для отримання, наприклад, допомоги при народженні дитини можна буде подавати тільки одну заяву в електронній формі. Що заощадить час і кількість візитів до відповідних державних органів. На сьогоднішній день для отримання такої послуги подається пакет документів в паперовому вигляді, в який входить заява та копія свідоцтва про народження дитини.

Цим же законопроектом пропонується спростити реєстрацію місця проживання дітей до 14 років. Що також збираються дозволити в електронному вигляді при подачі онлай-заяви.

Після початку функціонування інформаційно-телекомунікаційної системи органу реєстрації, спроститься порядок реєстрації та оформлення допомоги при народженні дитини зведеться до мінімуму - до подачі заяви в електронному вигляді до органів охорони здоров'я, де він буде народжений.

Ще законопроектом вводиться новий термін в законодавстві - «новонароджена дитина». Це маленька людина з дня народження до досягнення нею однорічного віку. До сьогоднішнього дня термін «новонароджений» вживався тільки в наказі № 179 від 29.03.2006 р МОЗ «Про затвердження Інструкції з визначення критеріїв перинатального періоду, живонародженості та мертвонародженості, Порядку реєстрації живонароджених і мертвонароджених».

Зараз, для призначення допомоги при народженні дитини один з батьків (опікун) повинен звернутися до органу праці та соцзахисту населення, пред'явити паспорт або інший документ, що засвідчує особу, надати свідоцтво про народження дитини, його копію і заяву за встановленою формою (паперову). Новим же законопроектом передбачена подача відповідної заяви в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису.

В такому випадку факт народження дитини підтверджується відомостями з Держреєстру актів цивільного стану громадян, отриманими шляхом інформаційної взаємодії між уповноваженими органами.

Відповідальність за достовірність відомостей у заяві, поданій до органу праці та соцзахисту населення, або відомостей, зазначених у заяві про державну реєстрацію народження дитини, несе заявник, якщо інше не встановлено судом. Введення такого механізму спростить життя батькам, яким не потрібно буде збирати, і подавати десятки різних документів в різні установи. У разі прийняття закону батьки зможуть зробити все одночасно, звернувшись до пологового будинку, ЦНАП або в орган держреєстрації актів цивільного стану.

Після прийняття законопроекту кожен зможе у себе вдома через інтернет зайти в електронний кабінет, ідентифікувати свою особу електронним ключем, подати одну уніфіковану заявку, в якій вкаже ім'я дитини і перелік послуг, які батьки хочуть отримати. Ця заявка буде оброблена усіма відповідними службами, а батьки отримають послугу без необхідності відвідувати різні держустанови.

https://iportal.rada.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали