Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як сплачується акцизний податок з вантажного транспортного засобу, переобладнаного у легкове авто

02.04.2024 17 0 0

Управління контролю за підакцизними товарами ГУ ДПС у Вінницькій області повідомляє, що пп. 212.1.14 Податкового кодексу (далі – ПК) особу-власника ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль, з якого справляється акцизний податок, визначено як платника акцизного податку. 

Відповідно до п. 216.11 ПК датою виникнення податкових зобов'язань у разі здійснення переобладнання вантажного транспортного засобу, який відповідає товарній позиції 8704 згідно з УКТЗЕД, у легковий автомобіль, який відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТЗЕД, є дата видачі документа про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху. У цьому випадку акцизний податок сплачується власником такого транспортного засобу не пізніше дати подання документів до органу, що здійснює державну реєстрацію транспортних засобів, для реєстрації або перереєстрації такого транспортного засобу. 

Акцизний податок з операції переобладнання вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль сплачується за місцем знаходження (проживання) особи, яка є власником переобладнаного транспортного засобу, за кодом бюджетної класифікації 14020800 «Транспортні засоби» згідно з Класифікацією доходів бюджету, затвердженою наказом Мінфіну від 14.01.2011 № 11. 

Пунктом 223.2 ПК передбачено, що платники акцизного податку подають щомісяця не пізніше 20-го числа наступного звітного (податкового) періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію з акцизного податку, тобто після сплати акцизного податку з операції переобладнання вантажного транспортного засобу у легковий автомобіль, виникає обов’язок подання декларації з акцизного податку до контролюючого органу за місцем реєстрації, а саме, для юридичних осіб – за місцезнаходженням, для фізичних осіб – за місцем проживання. 

Пунктом 120.1 ПК визначено, що у разі неподання або несвоєчасного подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки та збори, платежі, контроль за сплатою яких покладено на контролюючі органи, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов'язок подання якої до контролюючих органів передбачено ПК, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 340 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.  

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1 020 грн за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. 

ГУ ДПС у Вінницькій області


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали