Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Кабмін затвердив порядок відбору електронних майданчиків для малої приватизації

06.06.2018 390 0 0

Кабінет міністрів України затвердив порядок відбору операторів електронних майданчиків для проведення аукціонів з продажу об'єктів малої приватизації.

Згідно з постановою «Про затвердження Порядку відбору операторів електронних майданчиків для організації проведення електронних аукціонів з продажу об’єктів малої приватизації, авторизації електронних майданчиків та визначення адміністратора електронної торговельної системи», відповідальним за це визначено держпідприємство «ProZorro.Продажі», яким керує Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

Крім цього, на порталі оприлюднено постанову «Про затвердження Порядку проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації», якою встановлено процедуру визначення переможця за результатами електронного аукціону, розміру та порядку оплати за участь в ньому.

Згідно з оприлюдненим порядку, максимальний розмір плати за участь в електронному аукціоні в залежності від ціни об'єкта приватизації коливається від 1% до 3%. Зокрема, для об'єктів дорожче 0,25 млн грн - до 1% від ціни продажу лота, для об'єктів дешевше 1 тис. грн - до 3%.

Як повідомлялося, в кінці травня Фонд державного майна України доповнив перелік малої приватизації - тепер в нього входять 716 об'єктів замість 576.

Нагадаємо, в березні вступив в силу новий закон про приватизацію, який передбачає розподіл об'єктів на 2 групи - об'єкти великої приватизації та об'єкти малої приватизації.

До об'єктів великої приватизації відносяться єдині майнові комплекси державних і комунальних підприємств і пакети акцій акціонерних товариств, де більше 50% акцій володіє держава, а також вартість активів яких відповідно до фінансової звітності за останній рік перевищує 250 млн гривень.

Решта об'єктів віднесені до об'єктів малої приватизації, їх продаж буде здійснюватися на електронних аукціонах.

Нагадаємо, держбюджет 2017 року передбачив 17,1 млрд грн надходжень від приватизації, проте отримав лише 3,4 млрд грн. Основну суму в 3,05 млрд грн Фонд отримав за рахунок продажу в серпні блокпакетів акцій енергокомпаній, які викупила група «СКМ», що вже володіє в них контрольним пакетом.

Надходження від приватизації в 2016 році склали 0,19 млрд грн при плані 17,1 млрд грн.

Держбюджет-2018 передбачає надходження від приватизації в сумі 21,3 млрд грн.

https://biz.censor.net.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали