Зміни в законодавстві з 6 березня по 10 березня 2023 року
З 7 березня діє Порядок перевірок обґрунтованості видачі та продовження лікарняних
Перевірка проводиться уповноваженими посадовими особами територіального органу Пенсійного фонду та/або уповноваженими лікарями, перелік яких затверджується правлінням ПФУ.
З 8 березня Мінфін змінив порядок прийняття рішень у разі блокування податкових накладних
Наказом Мінфіну від 12.01.2023 р. № 19 затверджені зміни до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН. Зміни почали діяти з 8 березня 2023 р.
З 9 березня діють нові правила оформлення первинних документів
Наказом Мінфіну від 28.12.2022 № 467 внесено зміни до Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку. Наказ Мінфіну був опублікований в «Офіційному віснику України» і набрав чинності 9 березня 2023 року.
З 9 березня діє новий Порядок надання допомоги по частковому безробіттю
В новому Порядку розширено перелік критеріїв, за якими надається допомога по частковому безробіттю, зокрема щодо відсутності у роботодавця або фізичної особи підприємця, яка є застрахованою особою, заборгованості перед державним (місцевим) бюджетом понад 6 місяців.
Мінекономіки затверджені критерії визначення важливих підприємств для бронювання працівників
Мінекономіки наказом від 17.02.2023 № 952 затвердила Критерії визначення підприємств, установ і організацій, які мають важливе значення для галузей національної економіки. Їх прийнято на виконання пп. 4 п. 2 Порядку та критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які є критично важливими для функціонування національної економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, затверджених постановою КМУ від 27.01.2023 № 76.
Мінфін розширив перелік податкової інформації, яка може бути надана платнику податків за згодою його контрагента в Електронному кабінеті
Тепер через Електронний кабінет можна буде дізнатися інформацію про наявність свого контрагента в переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку (дата включення до / виключення з такого переліку, критерій ризиковості). Це зроблено з метою мінімізації ризиків платників податків, пов’язаних із співпрацею з ризиковими контрагентами.
Передбачено можливість визначення шкоди та збитків, завданих особистим селянським господарствам
Передбачено можливість визначення шкоди та збитків, завданих особистим селянським господарствам та/або фермерським господарствам, що зареєстровані як фізичні особи – підприємці.
Коментарі до матеріалу