Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зміни в законодавстві з 20 по 24 вересня 2021 року

24.09.2021 818 0 1

Уряд продовжив адаптивний карантин до 31 грудня 2021 року та спростив норми верифікації вакцинації

На засіданні Кабінету Міністрів України 20 вересня 2021 року прийнято рішення про продовження адаптивного карантину та режиму надзвичайної ситуації до 31 грудня 2021 року.

З 23 вересня в усіх регіонах України буде встановлено «жовтий» рівень епіднебезпеки

За результатами засідання Державна комісія ТЕБ та НС вирішила:

  • встановити з 00 год. 00 хвилин 23 вересня 2021 р. «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України;
  • застосувати на території всіх регіонів України обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для «жовтого» рівня епідемічної небезпеки;
  • головам обласних та міста Києва державних адміністрацій вжити заходів щодо забезпечення дотримання відповідних обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для відповідного рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Нові карантинні обмеження: «жовтий» та «червоний» рівні епідемічної небезпеки

Уряд ухвалив зміни до постанови від 09.12.20 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів із метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», що встановлюють нові карантинні обмеження для запобігання поширенню COVID-19.

Зокрема, передбачено, що COVID-сертифікат матиме дві опції («жовтий» або «зелений») та міститиме інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (діє 72 години) або одужання від COVID-19. «Жовтий» сертифікат свідчитиме про перше щеплення, а «зелений» – про повний курс.

Кабмін подовжив строки подання фінансової звітності

Продовжено строки подання підприємствами, які зобов’язані оприлюднювати річну фінансову звітність, повного пакету річної фінансової звітності з 28 лютого на 30 квітня або 01 червня в залежності від вимог законодавства щодо дати оприлюднення фінансової звітності.

Внесено зміни до нормативних актів щодо застосування РРО/ПРРО

Уточнення внесли до Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги). Визначено, що акти про видачу коштів та акти про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку, помилкової форми оплати зберігаються протягом трьох років. При цьому суб'єкт господарювання зобов'язаний надати зазначені акти контролюючим органам під час проведення перевірки. До

Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій додали вимогу, за якою у відповідній заяві на реєстрацію зазначається локальний номер ПРРО, який присвоюється такому ПРРО суб'єктом господарювання. Локальний номер ПРРО становить числовий номер, він є унікальним серед номерів, що присвоюються суб'єктом господарювання у довільному порядку ПРРО для його реєстрації та застосування у відповідній господарській одиниці. Локальний номер ПРРО зберігається за ПРРО до дати скасування реєстрації ПРРО.

Українці зможуть своєчасно отримувати адмінпослуги під час карантину

Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект № 5454. Так, українці своєчасно отримуватимуть якісний сервіс, а держоргани не зможуть затягувати строки надання адмінпослуг. Реалізація законопроекту дозволить поновити перебіг строків надання адмінпослуг, щоб карантин не впливав на час отримання послуги, а також забезпечить розгляд «зупинених» заяв за черговістю їх надходження.

Оновлено Правила надання послуги з управління багатоквартирним будинком

Змінами передбачено, що видатки на прибирання та інші послуги з обслуговування будинку та прилеглої території включаються до витрат на управління, якщо земельна ділянка під будинком, а також належні будівлі, споруди та прибудинкова територія, згідно з Державним земельним кадастром, перебувають у власності або користуванні співвласників. У разі, якщо прибудинкова територія багатоквартирного будинку не оформлена у власність або користування, такі видатки включатимуться до витрат на утримання будинку виключно за згодою співвласників на договірних засадах та за погодженням з органом місцевого самоврядування меж та площі території, яку співвласники згодні утримувати. Ці зміни наберуть чинності з 1 січня 2023 року.

Мінцифри запускає експериментальний проект розмитнення авто через Дію

Здійснити митне оформлення автомобілів можна буде в Дії. Уряд ухвалив постанову про експериментальний проект, який Мінцифри розробляє спільно з Мінекономіки, Мінфіном, МВС та митною службою. Подати необхідні документи, сплатити митний збір і завершити митне оформлення транспортного засобу можна буде онлайн.

Міжнародні форми будівельних контрактів у договірній практиці в Україні: Уряд вніс зміни

Уряд вніс зміни до вимог щодо проведення контролю якості робіт нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування. Йдеться про можливість використання міжнародно визнаних форм договорів при наданні інженерно-консультаційних послуг.

Цим рішенням дозволяється використовувати міжнародні форми будівельних контрактів у договірній практиці в Україні та врегулювати питання щодо участі інженера-консультанта у реалізації будівельних проектів. А також визначити його роль і місце в системі договірних відносин у будівництві.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали