Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Зміни в законодавстві з 1 по 5 серпня 2022 року

05.08.2022 310 0 0

Оновлено cтаном на 27.07.2022  перелік громад у районах бойових дій, на ТОТ та тих, що в оточенні

Станом на 27.07.2022 року до оновленого переліку територіальних громад, розташованих у районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), входить 9 областей. Це територіальні громади Донецької (66), Харківської (56), Дніпропетровської (7), Луганської (37), Запорізької (55), Херсонської (49), Миколаївської (25), Сумської (21), Чернігівської (5) областей. Загалом у переліку наразі 321 громада.

Внутрішньо переміщені особи, незалежно від регіону, отримають однакові права

Президентом України підписано Закон України 2417-IX «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» щодо приведення окремих його положень у відповідність до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», який був прийнятий парламентом 18 липня 2022 року.

Відтепер всі внутрішньо переміщені особи, незалежно від регіону, з якого вони перемістились, зможуть реалізовувати в повному обсязі права, передбачені  Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

Верховна Рада прийняла Закон про акціонерні товариства

Прийнятий Закон, реєстр. №2493, визначає порядок створення, діяльності, припинення та виділу акціонерних товариств, їх правовий статус, права та обов'язки акціонерів. Закон спрямований на вдосконалення та подальшу гармонізацію законодавства про акціонерні товариства шляхом: запровадження механізму проведення загальних зборів із застосуванням електронного голосування; приведення ряду його норм у відповідність до законодавства ЄС, надання можливості запровадження в акціонерних товариствах однорівневої структури управління товариством, врегулювання питання відповідальності посадових осіб акціонерного товариства. 

Уряд спростив затвердження типів сільгосптехніки та її складових

Мінагрополітики надано можливість уповноважувати органи з оцінки відповідності будь-якої форми власності здійснювати діяльність із затвердження типу сільськогосподарських і лісогосподарських транспортних засобів та їх компонентів. Також встановлюється необхідність дотримання з 1 січня 2024 року (раніше було з 1 січня 2023 року) посилених вимог до сільськогосподарських і лісогосподарських транспортних засобів у частині обсягів викидів забруднювальних речовин.

Нацбанк посилює вимоги до низки небанківських установ з метою мінімізації спекуляцій на валютному ринку 

Національний банк України посилює вимоги до небанківських фінансових установ та операторів поштового зв'язку, які здійснюють торгівлю валютними цінностями в готівковій формі (обмін валют).

Розроблено порядок відкриття та закриття платіжних рахунків користувачів

Національний банк України в межах реалізації норм Закону України «Про платіжні послуги» (далі – Закон) розробив порядок відкриття та закриття платіжних рахунків користувачів небанківськими надавачами платіжних послуг.

Нагадаємо, що Закон надав право небанківським надавачам платіжних послуг – платіжним установам, зокрема малим платіжним установам, філіям іноземних платіжних установ, установам електронних грошей, операторам поштового зв’язку – відкривати платіжні рахунки користувачам.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали