Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Зміни у формі Податкової накладної

30.10.2018 5507 0 5

Довгоочікуваний сюрприз: Мінфін наказом від 17.09.2018 р №763 затвердив нові форми ПН і РК до неї і зміни до Порядку №1307.

Цей наказ набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його офіційного опублікування, крім абз. 2 п. 6 (по незаповнення ІПН в НН на покупця-неплатника ПДВ) і п. 8 (щодо змін до ПН за щоденними підсумками) Наказу №763.

Зараз Наказ №763 ще не опублікований в офіційних джерелах, до того ж практичне впровадження застосування НН і РК залежить від ДФС. Але якщо його опублікують в останні дні жовтня, то нові форми ПН/РК ми будемо застосовувати вже з 1 листопада.

Що змінилося?

1. У табличній частині податкової накладної з'явилася нова графа «Сума податку на додану вартість» (графа 11 нової форми). Ця графа має заповнюватися в гривнях з копійками із зазначенням після коми до 6 знака включно.

2. У разі складання зведеної податкової накладної в графі «Зведена податкова накладна» замість позначки «Х» потрібно буде вказувати код ознаки:

  • 1 - при нарахуванні податкових зобов'язань відповідно до п. 198.5 ПКУ;
  • 2 - при нарахуванні податкових зобов'язань відповідно до п. 199.1 ПКУ;
  • 3 - при складанні зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в п. 15 Порядку № 1307;
  • 4 - при складанні зведених податкових накладних, особливості заповнення яких викладені в п. 19 Порядку № 1307.

3. Тепер в порядку детально розписаний механізм виписування розрахунку коригування за трьома найпоширенішим причинам, а саме:

а) У випадку помилки в реквізитах заголовної частини податкової накладної, яка не заважає ідентифікувати здійснену операцію, постачальник на дату виявлення такої помилки;

б) У разі коригування кількісних і/або вартісних показників;

в) У разі реєстрації двох і більше податкових накладних, складених на одну операцію.

Зміни_до_наказу_МФ_1307.doc
Завантажити

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали