Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Змінено порядок проведення операцій з депозитними сертифікатами НБУ

Редакція

23.09.2016 175 0 0

Національний банк України прибрав можливість проведення операцій з депозитними сертифікатами НБУ шляхом участі в торгах, які проводяться на біржі. Таке рішення прийняте з урахуванням рекомендацій Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та ґрунтується на тому, що депозитні сертифікати НБУ є одним із стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи, який є борговим зобов’язанням центрального банку, а отже, не відноситься ані до цінних паперів, ані до фінансових інструментів.

Таке рішення не матиме негативних наслідків для інвестиційних можливостей банків. З початку року зацікавленість банків у біржовій торгівлі депозитними сертифікатами НБУ суттєво послабшала з огляду на поступове зниження облікової ставки. Якщо у січні-травні було укладено 112 біржових угод на загальну суму 11,2 млрд. грн., то з червня жодної біржової угоди укладено з ними не було.

Водночас у банків залишається можливість укладати угоди з депозитними сертифікатами НБУ на позабіржовому ринку, що наразі є більш розповсюдженим, ніж угоди на біржовому ринку.

Окреслені зміни затверджені постановою Правління Національного банку № 387 від 15 вересня 2016 року "Про затвердження Змін до Положення про порядок обліку та проведення Національним банком України та банками України операцій з депозитними сертифікатами Національного банку України". Вони набувають чинності з 23 вересня 2016 року.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали