Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Імпортний збір буде скасовано з 1 січня

Імпортний збір буде скасований з 1 січня, повідомила заступник міністра фінансів Олена Макеєва, виступаючи на Українському фармацевтичному форумі Адама Сміта в Києві в середу.

"Додаткові імпортні мита скасовуються з 1 січня - це наше зобов'язання, яке було погоджено з МВФ. З нового року додатковий імпортний збір працювати не буде. Про це Мінфін говорив неодноразово", - сказала вона, відповідаючи на питання представників фармацевтичної індустрії.

Коментуючи перспективи створення спеціального фонду, в який акумулюватимуться кошти, отримані від введення ПДВ у розмірі 20% на ліки, і які планується направляти на компенсацію населенню втрат від подорожчання ліків. О.Макеєва зазначила, що "створити фонд нескладно і адмініструвати його нескладно, але проблема в тому, що ми не знаємо, коли проект буде ухвалено в парламенті".

Крім того, заступник міністра уточнила, що "основна проблема не в створенні спецфонду, а в програмах, які він фінансуватиме, щоб гроші доходили до реального пацієнта, а не залишалися на якихось рахунках в міністерствах і держадміністраціях".

"Технічно акумулювати кошти - це не проблема. Проблема в тому, що потрібний механізм, який гарантуватиме розподіл і з яким усі будуть згодні, хоч би на перехідній період, поки не буде введена реімбурсація", - сказала вона.

Відповідаючи на запитання, чому Мінфін готовий представити свій проект Податкової реформи тільки наступного тижня, О.Макеєва зазначила, що "якби не було альтернативної реформи, то наш закон був би в парламенті вже у вересні - він був готовий для голосування".

Як повідомлялося, в жовтні Кабінет Міністрів України схвалив проект закону про скасування додаткового імпортного збору з 1 січня 2016 року.

Імпортний збір був введений 25 лютого 2015 року у зв'язку з різким погіршенням платіжного балансу, було введено додатковий імпортний збір на імпорт, окрім критичного, прописаний в прийнятому парламентом наприкінці 2014 року на пропозицію уряду законі "Про стабілізацію платіжного балансу України".

Додатковим імпортним збором за ставкою 10% обкладаються готові харчові продукти; продукти, жири і олії тваринного і рослинного походження; алкогольні і безалкогольні напої; тютюн і його замінники; оцет; живі тварини (товарні групи 1-24 по УКТЗЕД). Під 5% збір підпадають усі інші товари за винятком "життєво важливих", до яких парламент зарахував більшість енергоносіїв, а також деякі медикаменти.

Міністерство охорони здоров'я пропонувало затвердити перелік лікарських засобів, які не є об'єктами оподаткування додатковим імпортним збором. Представники фарміндустрії заявили, що це створить передумови для корупції.

Генеральна рада світової організації (СОТ) Торгівлі 29 липня підтвердила, що введений Україною додатковий імпортний збір відповідає вимогам угод СОТ.

Джерело: http://ua.interfax.com.ua/news/genera...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
12.05.2025
Яким буде страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг після уведення відкритого банкінгу
Національний банк пропонує до обговорення проєкт Положення про порядок страхування відповідальності надавачів нефінансових платіжних послуг перед користувачами та надавачами платіжних послуг з обслуговування рахунків (далі – Проєкт).  Проєкт розроблений в межах підготовки до запровадженн...
12.05.2025
Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи»
Мінфін оприлюднив проєкти професійних стандартів «Головний бухгалтер бюджетної установи» та «Бухгалтер бюджетної установи», розроблених відповідно до Порядку розроблення, введення в дію та перегляду професійних стандартів, затвердженого постановою КМУ від 31.05.2017 № 373.&nb...
12.05.2025
В Україні готується до впровадження Європейська професійна карта (взаємне визнання кваліфікацій)
Уряд затвердив план заходів з підготовки до впровадження Європейської професійної карти. Відповідне рішення Кабінет Міністрів ухвалив на засіданні 9 травня. Запровадження Європейської професійної карти сприятиме мобільності українських фахівців та спростить їм доступ до ринку праці країн ЄС.  ...
Кращі матеріали