Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Імпортний збір буде скасовано з 1 січня

Імпортний збір буде скасований з 1 січня, повідомила заступник міністра фінансів Олена Макеєва, виступаючи на Українському фармацевтичному форумі Адама Сміта в Києві в середу.

"Додаткові імпортні мита скасовуються з 1 січня - це наше зобов'язання, яке було погоджено з МВФ. З нового року додатковий імпортний збір працювати не буде. Про це Мінфін говорив неодноразово", - сказала вона, відповідаючи на питання представників фармацевтичної індустрії.

Коментуючи перспективи створення спеціального фонду, в який акумулюватимуться кошти, отримані від введення ПДВ у розмірі 20% на ліки, і які планується направляти на компенсацію населенню втрат від подорожчання ліків. О.Макеєва зазначила, що "створити фонд нескладно і адмініструвати його нескладно, але проблема в тому, що ми не знаємо, коли проект буде ухвалено в парламенті".

Крім того, заступник міністра уточнила, що "основна проблема не в створенні спецфонду, а в програмах, які він фінансуватиме, щоб гроші доходили до реального пацієнта, а не залишалися на якихось рахунках в міністерствах і держадміністраціях".

"Технічно акумулювати кошти - це не проблема. Проблема в тому, що потрібний механізм, який гарантуватиме розподіл і з яким усі будуть згодні, хоч би на перехідній період, поки не буде введена реімбурсація", - сказала вона.

Відповідаючи на запитання, чому Мінфін готовий представити свій проект Податкової реформи тільки наступного тижня, О.Макеєва зазначила, що "якби не було альтернативної реформи, то наш закон був би в парламенті вже у вересні - він був готовий для голосування".

Як повідомлялося, в жовтні Кабінет Міністрів України схвалив проект закону про скасування додаткового імпортного збору з 1 січня 2016 року.

Імпортний збір був введений 25 лютого 2015 року у зв'язку з різким погіршенням платіжного балансу, було введено додатковий імпортний збір на імпорт, окрім критичного, прописаний в прийнятому парламентом наприкінці 2014 року на пропозицію уряду законі "Про стабілізацію платіжного балансу України".

Додатковим імпортним збором за ставкою 10% обкладаються готові харчові продукти; продукти, жири і олії тваринного і рослинного походження; алкогольні і безалкогольні напої; тютюн і його замінники; оцет; живі тварини (товарні групи 1-24 по УКТЗЕД). Під 5% збір підпадають усі інші товари за винятком "життєво важливих", до яких парламент зарахував більшість енергоносіїв, а також деякі медикаменти.

Міністерство охорони здоров'я пропонувало затвердити перелік лікарських засобів, які не є об'єктами оподаткування додатковим імпортним збором. Представники фарміндустрії заявили, що це створить передумови для корупції.

Генеральна рада світової організації (СОТ) Торгівлі 29 липня підтвердила, що введений Україною додатковий імпортний збір відповідає вимогам угод СОТ.

Джерело: http://ua.interfax.com.ua/news/genera...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
07.07.2025
Зміна податкової політики в Бюджетній декларації на 2026–2028 роки
За рахунок запланованого підвищення прожиткового мінімуму для працездатних осіб та мінімальної зарплати відбудеться також збільшення певних податків і зборів, зокрема, мінімального та максимального розміру ЄСВ, єдиного податку для першої та другої груп, податку на нерухомість, туристичного збор...
07.07.2025
Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025)
Більше за темою: Опубліковано перелік ТОТ і територій ведення бойових дій: як скористатися податковими пільгами   Мінрозвитку наказом від 28.05.2025 № 910 внесло зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією (не набрав чин...
07.07.2025
Планують вдосконалення Території високого рівня податкової довіри (Клубу Білого Бізнесу)
Як повідомив Д. Гетманцев, на запит бізнесу подано на реєстрацію новий законопроєкт щодо вдосконалення правового режиму Території високого рівня податкової довіри (Клубу Білого Бізнесу). Більше за темою: Підприємство включене до «Клубу білого бізнесу»: що це означає? Як повідомив Д...
Кращі матеріали