• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Держстат та Мінекономіки скорочують кількість статистичних звітів

08.09.2020 141 0 0

Суб'єктам господарювання доводиться подавати близько сотні різних форм звітів про свою діяльність до Держстату. Це створює величезне навантаження на підприємства, значно ускладнює ведення бізнесу, негативно впливає на інвестиційний клімат.

Водночас значна частина інформації, яку подають в цих звітах, вже є в інших держорганів у вигляді адміністративних даних. Великий обсяг адміністративних даних, які можуть використовуватися для формування державної статистики, наявний у МВС, МОН, Мін'юсту, ПФУ, ДПС, Держмитслужби, Державного агентства лісових ресурсів, НБУ, НКРЕКП, НКЦПФР.

В спільному проекті Держстату та Мінекономіки був налагоджений обмін адміністративними даними, були переглянуті джерела даних для проведення державних статистичних спостережень, проаналізована доцільність здійснення збирання звітності з підприємств під час державних статистичних спостережень, здійснено приведення цих спостережень у відповідність до міжнародних стандартів у сфері статистики.

В результаті першого етапу проекту запропоновано скорочення їх кількості (9 форм ДСС), відміна деяких додатків до них (що зменшує обсяг деяких звітів удвічі), зміна періодичності збирання (наприклад, замість квартального звіту - річний).

www.me.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали