Наказом ДПС України від 09.06.2023 № 446 затвердили Методику проведення перевірки достовірності, повноти нарахування та сплати податку на додану вартість.
Така перевірка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою ПДВ, а також отриманих в установленому законодавством порядку документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Перевірка ПДВ включає наступні напрями дослідження:
Першочерговим заходом під час проведення перевірки стане ознайомлення з наказом про облікову та податкову політику платника. Далі здійснять перевірку здійснених платником операцій з відображенням їх у бухгалтерському та податковому обліку. Для цього доцільною є перевірка первинних документів, що містять у собі дані рахунку 64 «Розрахунки за податками й платежами» Плану рахунків.
Для підтвердження правомірності визначення бази оподаткування будуть перевіряти дані первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку та податкових накладних/розрахунків коригування, а також інші документи та інформацію, що стосується об'єкта оподаткування.
ДПС зазначає, що для обчислення ПДВ необхідно перевірити первинні та інші документи, що підтверджують здійснення господарських операцій, а також податкову звітність з ПДВ, а саме:
ДПС під час перевірки рекомендує звернути увагу на наступні питання: