Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Дошкільна освіта буде фінансуватися з місцевих бюджетів, а соцпрограми з держбюджету

13.12.2019 786 0 0

12.12.2019 р. опубліковано Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» від 14.11.2019 р. № 293-IX, більшість норми якого запрацюють із 01.01.2020 р.

Він несе низку змін, що зацікавлять бюджетні установ:

1. Соціальне забезпечення долучено до списку захищених видатків бюджету.

2. Із бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад утримуватимуть загальну середню освіту:

  • початкові школи, гімназії, ліцеї (у тому числі з дошкільними підрозділами (відділеннями, групами);
  • міжшкільні ресурсні центри;
  • спеціалізовані мистецькі школи (школи-інтернати), школи-інтернати (ліцеї-інтернати) спортивного профілю, військові (військово-морські) ліцеї, ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою, наукові ліцеї, наукові ліцеї-інтернати, гімназії та ліцеї, у складі яких є інтернати з частковим або повним утриманням учнів (крім закладів, визначених у пп. «а» п. 7 ч. 1 ст. 87 та у пп. «а» п. 2 ч. 1 ст. 90 БКУ);
  • дитячі будинки, навчально-реабілітаційні центри (якщо не менше 70% кількості учнів дитячих будинків, навчально-реабілітаційних центрів припадає на територію відповідного міста, району чи об'єднаної територіальної громади), інклюзивно-ресурсні центри.

3. Скасовується субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм соціального захисту. Натомість виплата державної соціальної допомоги і покриття витрат на її доставку здійснюватимуться за рахунок коштів Держбюджету України.

4. Освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічним працівників у таких типах закладів освіти:

  1. початкові школи, гімназії, ліцеї (крім дошкільних підрозділів (відділень, груп);
  2. спеціальні школи, санаторні школи;
  3. спеціалізовані мистецькі школи (школи-інтернати), школи-інтернати (ліцеї-інтернати) спортивного профілю, військові (військово-морські) ліцеї, ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою, наукові ліцеї, наукові ліцеї-інтернати, гімназії та ліцеї, у складі яких є інтернати з частковим або повним утриманням учнів;
  4. дитячі будинки, навчально-реабілітаційні центри, інклюзивно-ресурсні центри;
  5. заклади професійної (професійно-технічної) освіти державної та комунальної власності в частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти;
  6. заклади фахової передвищої освіти і коледжі державної та комунальної власності в частині забезпечення видатків на здобуття повної загальної середньої освіти.

5. Із бюджетів сіл, селищ, міст районного значення можуть здійснюватися видатки на:

  • освіту (в частині утримання закладів дошкільної освіти та дошкільних підрозділів (відділень, груп) початкових шкіл);
  • державні культурно-освітні та театрально-видовищні програми (в частині утримання сільських, селищних та міських палаців і будинків культури, клубів, центрів дозвілля, інших клубних закладів та бібліотек).

rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали