Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Дорожніх поліцейських хочуть наділити правами суддів по дрібним ДТП

Редакція

06.09.2017 125 0 0

У Верховній Раді був зареєстрований законопроект №6516 «Про внесення змін до ст. 27 Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо спрощення порядку розгляду справ про вчинення ДТП, в разі визнання особою, щодо якої складено протокол, своєї провини».

Законопроект покликаний вирішити кілька проблемних питань одночасно. Зокрема, він дозволить:

    розвантажити суди, які змушені розглядати справи про ДТП навіть у разі, коли особа, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, визнає себе винним, що не заперечуючи рішення посадових осіб Нацполіціі, служби правопорядку ЗСУ;

    скоротити період розгляду справ про адміністративні правопорушення, як мінімум, на місяць. Приблизно такий період займає вся процедура: складання протоколу по справі про адміністративне правопорушення; обробка канцелярією Нацполіціі, службою правопорядку ЗСУ; напрямок його в канцелярію суду; автоматизований розподіл на конкретного суддю; призначення дати і часу розгляду; виклик особи, щодо якої складено протокол; судовий розгляд; набрання законної сили постанови у справі про адміністративне правопорушення;

    позбавити громадян необхідності платити додаткові 320 грн судового збору в разі, якщо особа визнає себе винним в скоєнні ДТП.

Так, законом передбачається передати повноваження з розгляду справ про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП (в разі визнання особою, щодо якої складено протокол, своєї провини) підрозділам Нацполіціі або службі правопорядку ЗСУ.

У разі, якщо особа, щодо якої складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, не визнає свою провину, протокол про вчинення такого правопорушення, як і раніше, буде розглядатися в судовому порядку.

Також, у разі повного визнання провини особою, щодо якої складено протокол про вчинення ДТП, воно може вказати це в протоколі власноручно, засвідчивши особистим підписом.

Джерело: http://sud.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали