Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Додаткове імпортне мито з 1 січня 2016 року буде скасовано

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України проаналізувало результати впровадження Україною додаткового імпортного збору. На початку цього року його введення погодили Уряд, Верховна Рада, більшість країн-членів СОТ та зовнішні донори, зокрема експерти МВФ. Додатковий збір з імпорту був частиною загального макроекономічного пакету заходів із поліпшення ситуації з платіжним балансом країни.

«Тимчасове імпортне мито — це непопулярний та вимушений крок, який НБУ та Уряд мали зробити в умовах загострено негативного платіжного балансу та високої волатильності національної валюти», — зазначив Міністр.

Зниження світових цін на традиційні товари українського експорту — чорні метали та вироби з них, добрива, зернові та інше — на фоні значної експортної орієнтованості економіки України, призводило до поглиблення рецесії та макроекономічних диспропорцій. Зокрема дефіцит поточного рахунку платіжного балансу за підсумком 2014 року становив $5,3 млрд (або 4% ВВП). А дефіцит зведеного платіжного балансу збільшився до $13,3 млрд (близько 10% ВВП).

Попередні підсумки ефективності дії збору свідчать про позитивний вплив на досягнення макрофінансової стабілізації у державі. Вжиті заходи поліпшили стан платіжного балансу та сприяють пом’якшенню шокових наслідків турбулентності зовнішніх ринків, які наразі спостерігаються.

Так якщо у січні-лютому цього року дефіцит поточного рахунку становив 600 млн, то вже в березні-червні поточний рахунок був зведений із профіцитом – $616 млн. За підсумками червня профіцит поточного рахунку збільшився до 361 млн, і вперше з початку року сальдо зовнішньої торгівлі товарами стало позитивним.

Зміцнення платіжного балансу позитивно вплинуло на стан міжнародних резервів України. На кінець липня вони сягнули $10,4 млрд (у тому числі завдяки отриманню траншу МВФ). Разом з тим, обсяги імпорту помітно скоротились, що у комплексі з іншими факторами сприяло укріпленню національної валюти протягом березня-червня.

Як повідомив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус, загальний економічний вплив тимчасового імпортного збору оцінюється у розмірі до $1 млрд за рахунок зменшення об’ємів імпорту.

Тож, як екстраординарний та вимушений захід, додатковий збір з імпорту досяг своєї мети. Завдяки комплексу заходів, впроваджених Урядом та Національним банком України, вдалося уникнути та нейтралізувати розвиток неконтрольованих кризових процесів.

Зовнішня позиція України укріпилася, а платіжний баланс поліпшився. І наразі головне завдання полягає у посиленні стабілізаційних тенденцій.

Перші ознаки такої стабілізації вже стали відчутними з другого кварталу 2015 року. Вже протягом декількох місяців гривня стабільна та знизився інфляційний тиск. Це сприяє тому, що обмежуючі дії додаткового збору можна скасувати у зазначений раніше строк.

«За підсумками останніх зустрічей із представниками НБУ, Мінфіну та СОТ, є консенсус скасувати додаткове імпортне мито з 1 січня 2016 року, як це й планувалося раніше», — повідомив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус.

Джерело: http://www.me.gov.ua/News/Detail?lang...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
27.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки Актуальні рахунки для сплати податків Пропонують повернути 100 % бронювання для критично важливих підприємств Мінцифри змінила критерії визначення критично важливих під...
05.03.2025
Опубліковано постанову КМУ, якою спрощено процедуру бронювання військовозобов’язаних
Більше за темою: Бронювання працівників: покрокові дії Анулювання бронювання військовозобов’язаних: підстави та умови Звітність із військового обліку та бронювання 5 лютого на сайті Кабміну опубліковано постанову від 28.02.2025 № 233, якою внесено зміни до порядку бронювання війсь...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
Нове
28.05.2025
Скасовано деякі кваліфікаційні характеристики медичних посад: наказ МОЗ
Більше за темою: Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Кваліфікаційні характеристики:чергові зміни для медичних КНП МОЗ наказом від 26.05.2025 № 871 внесло чергові зміни до Випуску 78 «Охорона здоров’я» Довідника кваліфікаційних характеристик професій праців...
28.05.2025
Визначено критерії, за яких діяльність не вважатиметься наданням фінансових послуг
Нові критерії будуть використовуватися НБУ для визначення фактів нездійснення діяльності з надання фінансових послуг або окремої фінансової послуги. НБУ визначив критерії для встановлення фактів нездійснення діяльності з надання фінансових послуг фінансовими компаніями та ломбардами. Відповідні змі...
28.05.2025
Оренду держмайна на ТОТ автоматично продовжуватимуть протягом воєнного стану
Маєте орендовані державне та комунальне майно на тимчасово окупованих територіях? Як бути з орендою? Більше за темою: Фізособа надає в оренду нерухомість: коли слід подати річну декларацію Чи може підприємець бути платником орендної плати за земельну ділянку комунальної власності? КМУ вніс зміни д...
Кращі матеріали
Центр сповіщень