Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Для небезпечних робіт запроваджений декларативний принцип

11.03.2020 899 0 0

Уряд впроваджує декларативний принцип отримання від Держпраці дозволу на окремі роботи підвищеної небезпеки, та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки. Відповідне спрощення містить постанова КМУ від 03.03.2020 р. № 207.

Сюди зокрема, потрапляють:

  • роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра;
  • земляні роботи, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій чи під водою;
  • обстеження, ремонт і чищення димарів, повітропроводів;
  • роботи в діючих електроустановках напругою понад 1000 В і в зонах дії струму високої частоти;
  • зварювальні роботи.

Перелік видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, викладений в оновленому додатку 6 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затвердженого постановою КМУ від 26.10.2011 р. № 1107 (далі - Порядок № 1107). А перелік машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що експлуатують (застосовують) на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці - в додатку 7 до Порядку № 1107.

Аби одержати дозвіл роботодавець, виробник або постачальник подає до територіального органу Держпраці чи адміністратора ЦНАП у паперовій формі або в електронній формі заяву за встановленою формою, до якої додають:

  • на виконання робіт підвищеної небезпеки - висновок експертизи щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб'єкта господарювання під час виконання робіт підвищеної небезпеки;
  • на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки - висновок експертизи щодо стану охорони праці та безпеки промислового виробництва суб'єкта господарювання під час експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки;
  • на застосування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки - висновок експертизи щодо відповідності машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

Подати документи можна особисто, через уповноважену ним особу або надіслати поштою, а також через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, у тому числі через інтегровану з ним інформаційну систему Держпраці.

Зменшено до 8 видів перелік робіт підвищеної небезпеки, що потребують наявність дозволу. Також скорочено перелік машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, експлуатація (застосування) яких вимагає наявність дозволу, до 4 видів.

kr.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали