Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Для оформлення землі потрібно буде лише два відвідування держорганів - проект

Громадянин повинен буде прийти в держоргани тільки двічі.

Один раз - щоб заявити про своє бажання оформити землю, другий раз - забрати правовстановлюючі документи

Забюрократизовану процедуру оформлення землі пропонується спростити, делегувавши центрам адмінпослуг і зробивши їх уповноваженими посередниками між громадянами і чиновниками.

У цьому полягає один з пунктів концепції реформування діючої системи земельних відносин, підготовленої фахівцями Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру.

"На мій погляд, нам вдалося придумати саме ту архітектуру двоетапної аграрної реформи, яка відповість на всі стоять перед нами питання і виклики", - пише в статті глава Госгеокадастра Максим Мартинюк.

Концепція являє собою пакет з шести законопроектів, спрямованих на вирішення найбільш гострих проблем земельних відносин. Розробники при цьому намагалися уникнути ризиковано-радикальних кроків, яким неминуче стала б відміна мораторію.

З цього пакету законопроектів один -"Про обіг земель" є повноцінним новим законом, решта ж змінюють діючі нормативні акти, що, за словами Мартинюка, "дозволяє сподіватися на їх проходження в парламенті".

Мета - спростити процедури оформлення землі, які зараз нераціонально забюрократизовані. "Ми пропонуємо спростити систему, зробивши центри надання адмінпослуг (ЦНАП) уповноваженими посередниками між громадянами і чиновниками.

Громадянин повинен буде прийти в держоргани тільки двічі.

 У перший візит громадянин уповноважує ЦНАП представляти його інтереси на всіх інших етапах, в тому числі для підписання договору та найму землевпорядній організації. Щоб зняти питання про зловживання, ціни на ключові послуги, наприклад землевпорядні роботи, пропонується зафіксувати: "Громадянин буде знати, що і скільки коштує, його не ганяти по посередникам, в кінці всіх процедур він отримає здачу.

Комісійні ЦНАП в нашому концепті не передбачені - зрештою, він просто робить ту роботу, для якої створювався ".

Основне призначення ЦНАП - відокремити чиновника, що надають адмінпослуги, від громадянина, який цю адмінпослугу замовляє, виключаючи тим самим можливість корупції. Принаймні впровадження спрощеної системи оформлення землі через ЦНАП якість їхньої роботи має підтягнутися - Госгеокадастр ініціював дискусію про це з зацікавленими міністерствами.

Для розробки концепції було проведено десятки дискусій, зібрано кращі експертні сили програм Єврокомісії та Агентства міжнародного розвитку США, найбільших аграріїв і кращі уми вітчизняної аграрної науки.

При її розробці враховувалися думки суміжних відомств, бізнесу, сільгоспвиробників та представників науки. Нагадаємо, що 1 січня 2016 закінчується мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Джерело: http://zn.ua/ECONOMICS/dlya-oformleni...

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
06.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Прийнято закон щодо обміну інформацією та призупинення дії трудового договору Класифікатор професій та кваліфікаційні характеристики об'єднали з Реєстром кваліфікацій: підписано Закон До ДПС будуть подавати інформацію про банківські рахунки не тільки СГД, а та...
10.02.2025
У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про підвищення мінімальної зарплати, пенсій та прожиткового мінімуму
Більше за темою: Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть Розмір мінімальної заробітної плати Парламентарі подали законопроєкт № 12462, яким передбачається підвищення прожиткового мінімуму, мінімальної зарплати та мінімальної пенсії за віком у 202...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
Нове
08.05.2025
Планують створити держорган для перевірок з питань санітарного контролю
В Україні продовжують на законодавчому рівні приводити систему громадського здоров’я до європейських стандартів. Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування запропонував парламенту розглянути у першому читанні законопроєкт № 13205 щодо держ...
08.05.2025
Раді пропонують прийняти законопроєкт щодо захисту прав на землю власників зруйнованої нерухомості
Законопроєктом, зокрема, пропонується дозволити протягом дії воєнного стану безоплатну передачу земельних ділянок державної, комунальної власності колишнім власникам зруйнованих об’єктів 6 травня 2025 року Комітет з питань аграрної та земельної політики на своєму засіданні у режимі відеоконфер...
07.05.2025
Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації
Нововведення в постанові КМУ від 16.05.2024 № 560 «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»: що змінилося? Більше за темою: Бронювання військовозобов’язаних працівників Зміни щодо бронювання з 05....
Кращі матеріали