Для аграріїв прийнято програма здешевлення кредитів
Уряд змінив порядок використання бюджетних коштів для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі. Відповідну постанову № 202 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» було прийнято 3 березня.
Документ визначає механізм використання бюджетних коштів за програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників», які спрямовуються на часткову компенсацію відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами.
Компенсації на конкурсній основі отримають аграрії, які:
- провадять діяльність у галузях тваринництва та використали кредитні кошти для покриття поточних витрат та витрат капітального (інвестиційного) характеру, пов'язаних із провадженням діяльності, або які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції за останній рік до 20 млн. гривень, - за всіма видами сільськогосподарської діяльності;
- не мають порушених справ про банкрутство, яких не визнано банкрутами, що не перебувають на стадії ліквідації;
- не мають прострочену більш як шість місяців заборгованість перед державним бюджетом, ПФУ та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Компенсація надається позичальникам за нараховані і сплачені у поточному році відсотки за користування кредитами у розмірі 1,5 облікової ставки НБУ, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, зменшених на 5 відсоткових пунктів.
Компенсації підлягають відсоткові ставки за:
- короткостроковими кредитами, залученими для покриття виробничих витрат;
- середньостроковими і довгостроковими кредитами, залученими для придбання основних засобів сільськогосподарського виробництва, здійснення витрат, пов'язаних з будівництвом і реконструкцією виробничих об'єктів.
Сума компенсації не може перевищувати:
- для позичальників та пов'язаних із ними осіб, які провадять діяльність у галузях тваринництва, - 15 млн. гривень;
- для позичальників, які мають чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20 млн. гривень, - 5 млн. гривень.
Для отримання компенсації необхідно подати одному із уповноважених банків заявку на участь у конкурсі.
www.kmu.gov.ua
Коментарі до матеріалу