Диплом юриста буде дійсний 5 років, - законопроект про юросвітою
03.10.2017 2645 0 0
У Верховній Раді зареєстрований законопроект № 7147 «Про юридичну освіту і спільного доступу до юридичної професії».
Зокрема, ч. 4 ст. 21 проекту пропонується встановити, що в Україні тільки 4 професії відносяться до юридичних ( «Правнича»): суддя, адвокат, прокурор і нотаріус. Після вступу в силу тільки люди, які займаються цими професіями, будуть вважатися такими, що мають юридичну освіту.
У окремих категорій юристів диплом буде дійсний 5 років, якщо вони не отримають один з вищевказаних статусів, а саме «вважаються такими, що мають вищу юридичну освіту протягом п'яти років з дня набрання чинності цим Законом», такі особи:
1) держслужбовці або службовці органів місцевого самоврядування на посадах керівників та заступників керівників юридичних служб органів державної влади та органів місцевого самоврядування із застосуванням стандартів професійної діяльності в області права;
2) держслужбовці Міністерства юстиції України та його територіальних підрозділів, із застосуванням стандартів професійної діяльності в області права;
3) працюють на посадах, пов'язаних з наданням безкоштовної юридичної допомоги в органах (установах), уповноважених законом на надання такої допомоги;
4) помічники суддів, помічники адвокатів, помічники прокурорів, помічники нотаріусів;
5) ті, хто займаються науково-викладацькою роботою в юридичній школі.
При цьому, якщо у вас вже є диплом юриста і ви працюєте юристом, юрисконсультом або займаєтеся іншою юридичною діяльністю і хочете отримати одну із зазначених «Правнича» професій, вам, судячи з тексту законопроекту, внесеного до Верховної Ради, необхідно буде здати Єдиного державного кваліфікаційний іспит за фахом «право» і отримати доступ до здійснення професійної діяльності в області права. А потім - пройти процедури відбору, встановлені законами, які регулюють діяльність юридичних професій.
Слід зазначити, що право на складання кваліфікаційного іспиту мають особи, які закінчили навчання в юридичній школі, успішно засвоїли відповідну освітню програму, обсяг якої становить не менше 300 кредитів ЄКТС, підготували і захистили магістерську роботу. Особа, яка не склала кваліфікаційний іспит, має право здати його повторно, але не більше 2-х разів.
Чи будуть вважатися особами, «які мають вищу юридичну освіту» юрисконсульти, юристи та інші люди, які отримали диплом до вступу в силу запропонованого законопроекту, з тексту документа не ясно.
Джерело: http://sud.ua
Коментарі до матеріалу