Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Що таке концепція Нової української школи?

Редакція

16.12.2016 722 0 1

Концепція Нової української школи простою мовою пояснює ідеологію змін, які закладені в проекті базового закону «Про освіту», який знаходиться у Верховній Раді України і чекає повторного першого слухання. Мета цього документа - зацікавити ідеєю реформування освіти і долучити до широкого суспільного діалогу батьків, вчителів, організації, місцеві органи влади.

Затверджена концепція Нової української школи, підтримана усіма зацікавленими сторонами, потрібна для того, щоб сформувати чітке уявлення про цілі шкільної реформи, її кінцевому результаті і сформувати програму дій. Так, представлена концепція містить у собі як чіткі програмні моменти (наприклад, перехід до 12-річної шкільної освіти, структурний поділ школи-12-річки на 3 рівня), так і ціннісні, філософські поняття - орієнтацію виховного процесу в школі на загальнолюдські цінності, до яких відносяться: гідність, чесність, справедливість, повага до життя, повага до себе та інших людей, повага до прав людини, свобода, демократія, культурне розмаїття, патріотизм, повагу до рідної мови, турбота про довкілля, солідарність, відповідальність.

Згідно представленої концепції формулу Нової української школи становитимуть 8 базових компонентів:

   Новий зміст освіти, засноване на формуванні компетенцій, необхідних для успішної самореалізації в суспільстві.

   Педагогіка, заснована на партнерстві між учнем, учителем і батьками.

   Мотивовану вчитель, який має свободу творчості і розвивається професійно.

   Орієнтація на потреби учня в освітньому процесі, дитиноцентризм.

   Наскрізний процес виховання, який формує цінності.

   Нова структури школи, яка дозволяє добре засвоїти новий зміст і придбати компетентності для життя.

   Децентралізація та ефективне управління, які нададуть школі реальну автономію.

   Справедливий розподіл суспільних коштів, яке забезпечить рівний доступ усіх дітей до якісної освіти, незалежно від їх місця проживання, матеріального становища сім'ї.

Міністерство освіти і науки відзначає, що представлений документ відкритий для обговорення - кожен може долучитися до суспільного діалогу та надіслати свої пропозиції на електронну пошту novashkola@mon.gov.ua. У темі листа слід вказати «Обговорення концепції», а в самому листі обов'язково вказати назву розділу. Абзац і номер сторінки, з яким пропонуються зміни.

Джерело: http://mon.gov.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали