Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

1 жовтня вступили в силу додаткові торговельні преференції ЄС для України

Редакція

02.10.2017 105 0 0

1 жовтня вступило в силу рішення Європейського Союзу про надання Україні додаткових торговельних преференцій, яке діятиме протягом 3-х років.

Додаткові торговельні преференції передбачають повну лібералізацію імпорту з України взуття, пігментів і препаратів на основі діоксиду титану, мідних та алюмінієвих виробів, електронної апаратури для відтворення зображення.

Відповідний Регламент надає додаткові нульові тарифні квоти для українського меду - 2,5 тис.тонн, кукурудзи та борошна з неї - 650 тис.тонн, ячменю та борошна з нього - 350 тис. тонн, пшениці та борошна - 65 тис.тонн. Окрім того, додається квота на ячмінну крупу – 7,8 тис.тонн, овес - 4 тис.тонн, оброблені томати - 3 тис.тонн та виноградний сік - 500 тонн.

Що стосується тарифних квот на зернові, то вони будуть відкриті з 1 січня 2018 року, оскільки їх застосування потребуватиме прийняття окремого імплементаційного регламенту Європейської Комісії.

Додаткові торговельні преференції є сигналом підтримки для українських експортерів з боку ЄС. Це дозволить українським виробникам оптимізувати витрати і більш ефективно використовувати існуючі можливості експорту, зокрема по найбільш затребуваним групам товарів.

Українські виробники вже експортують ці товари на ринок ЄС, сплачуючи мита та перевищуючи обсяги безмитних квот. Безсумнівно можна казати, що додаткові преференції фактично передбачають заощадження фінансових ресурсів українських експортерів та посилюють цінову перевагу відповідної української продукції.

Варто нагадати, що ці преференції не замінюють, а інтегровано доповнюють умови торгівлі, визначені в Угоді про асоціацію.

Традиційно відзначаємо, що український експорт до ЄС впевнено зростає. Так, за 7 місяців 2017 року експорт товарів з України до ЄС збільшився на 2,0 млрд дол. (або на 25,9%) і склав 9,5 млрд дол. А частка експорту до ЄС серед торговельних партнерів України зросла до 40,0% проти 38,8% у відповідному періоді минулого року.

Джерело: http://www.me.gov.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали