Заповнюємо платіжку з ЄСВ правильно
17.09.2015 2079 0 2
Територіальні органи Міндоходов реорганізовані в територіальні органи Державної фіскальної служби. Тому в Держказначействі на ім'я органів ГФС відкриті нові небюджетні рахунки 3719 для зарахування єдиного соціального внеску (далі - ЄСВ) та фінансових санкцій з ЄСВ.
Ознайомитися з ними можна на сайті ГФС України (http://sfs.gov.ua/)
Звертаємо увагу, що при заповненні платіжного доручення на перерахування ЄСВ змінилися:
- Назва одержувача ("отримувача") ЄСВ;
- Код ОКПО отримувача ("код");
- Номер рахунку одержувача ("КРЕДИТ рах. №").
Тепер у назві одержувача замість "ДУ Міндоходів" слід писати "ГУДФС". Наприклад, у серпні при заповненні платіжного доручення на перерахування ЄСВ підприємець, що перебуває на обліку в Лівобережній ОДПІ м Дніпропетровська (Самарський район), в рядку "отримувач" вказував "Лівобережна ОДПІ м. Дніпропетровська (Самарський р.) ДУ Міндоходів у Дн-ській обл. ", а починаючи з 15 вересня 2015 в цьому рядку він повинен вказувати" Лівобережна ОДПІ м. Дніпропетровська (Самарський р.) ГУДФС у Дн-ській обл. ".
Для перерахування ЄСВ, нарахованого та утриманого з доходу найманих працівників, та ЄСВ за підприємця використовуються різні символи звітності, відповідні коду класифікації доходів бюджету. Цей параметр кодується згідно з Довідником відповідності символів звітності коду класифікації доходів бюджету, затвердженим наказом Держказначейства України від 27.12.2013 р № 217. Це тризначне число, яке вказується всередині номера рахунку, де перші 4 цифри - номер балансового рахунку (у нашому випадку - це 3719). Ці чотири цифри будуть у всіх рахунків на перерахування ЄСВ. Далі одна цифра - ключ, яка обчислюється автоматично, і наступні три цифри - це символ звітності.
Символ звітності для перерахування ЄСВ за найманих працівників - це 201. Він вказується в рахунку, якщо підприємець сплачує ЄСВ при виплаті доходу фізичним особам за ставками від 36,76 до 49,7% (залежно від класу професійного ризику), 3,6% , 33,2%, 2%, а також при оплаті за договорами цивільно-правового характеру - 34,7%, 2,6%, наприклад: 37196201010464.
Якщо підприємець незалежно від обраної системи оподаткування або самозайнята особа сплачує ЄСВ за себе за ставкою 34,7%, то застосовується символ звітності - 204, наприклад: 37193204010464.
Для сплати ЄСВ при добровільному страхуванні передбачені інші символи.
Підприємцям необхідно звернути увагу на ці символи при виборі розрахункового рахунку для перерахування ЄСВ залежно від того, за кого він сплачується.
Вимоги щодо заповнення платіжних документів на сплату податків і зборів визначені наказом Мінфіну від 24.07.2015 р № 666 (далі - Порядок № 666).
Незважаючи на те, що змінилися реквізити отримувача, заповнення поля "Призначення платежу" розрахункових документів при сплаті ЄСВ не змінилося.
Звертаємо увагу, що, як і раніше, в поле 2 проставляється код виду сплати. Цей код слід брати з додатка до Порядку № 666. При самостійній сплаті будь-яких податків і зборів та ЄСВ застосовується тільки код виду платежу 101, незалежно від того, який символ звітності використовується в номері рахунку.
У полі 1 вказується службовий код ("*");
у полі 2 - код виду сплати ("101" - сплата суми єдиного внеску);
у полі 3 - код ЄДРПОУ або ДРФО платника податків, що здійснює сплату ЄСВ;
у полі 4 - друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу;
поля 5-7 не заповнюються - ставиться крапка з комою.
При оформленні платіжного документа поле "Призначення платежу" необхідно заповнювати таким чином:
* |
;101 |
; код за ДРФО |
; сплата єдиного внеску |
; |
; |
; |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
За матеріалами http://chp.com.ua/newspaper-news/item...
Коментарі до матеріалу