Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Заповнення платіжних документів з 1 вересня 2015 року: роз’яснення ДФС

ГУ ДФС у Черкаській області звертає увагу платників на те, що 1 вересня набрав чинності «Порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів», затверджений Міністерством фінансів України 24.07.2015 № 666, який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12 серпня 2015 за №974/27419.

Наказ №666 опублікований в Офіційному віснику України від 01.09.2015 р., № 67, стор. 167.

У документі наведені приклади заповнення поля «Призначення платежу», у т. ч. у разі сплати суми грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств за відокремлений підрозділ; повернення коштів (надміру сплаченої суми) платнику податків органами Казначейства за платіжними дорученнями, сформованими на підставі висновків органів ДФС; перерахування коштів (надміру сплаченої суми) з одного бюджетного рахунку на інший органами Казначейства за платіжними дорученнями, оформленими на підставі висновків територіальних органів ДФС; відшкодування ПДВ за висновками територіальних органів ДФС; перерахування до бюджету Державною казначейською службою України (далі - Казначейство України) ПДВ в системі електронного адміністрування ПДВ; сплати та повернення платнику помилково сплачених коштів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на підставі розрахункових документів територіальних органів ДФС.

У разі заповнення поля «Призначення платежу» з порушенням вимог Порядку, документ на переказ приймається до виконання. При цьому вважається, що платник податків сплачує грошове зобов'язання (код виду сплати 101).

Також, якщо платник податків / платник єдиного внеску має податковий борг / недоїмку з єдиного внеску розрахунковий документ на переказ коштів приймається до виконання незалежно від напряму сплати, зазначеного у полі «Призначення платежу» розрахункового документа. При цьому зарахування коштів відбувається у порядку черговості, встановленому Податковим кодексом України, а такому виду сплати органами ДФС присвоюється код виду сплати 140.

У додатку до наказу №666 – Перелік кодів видів сплати.

З наказом №666 можна ознайомитись за посиланням:http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0974-15

Роз’яснення щодо застосування Порядку надає Державна фіскальна служба України. У разі виникнення будь-яких питань за довідками слід звертатися до територіального органу ДФС за місцем реєстрації.

Відповідно втратив чинність наказ Міністерства доходів і зборів України від 22.10.2013 № 609 «Про затвердження Порядку заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування податку на додану вартість, повернення помилково або надміру зарахованих коштів».

Джерело: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-a...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали