Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Заниження спецрежимного від’ємного значення ПДВ переносимо до загальної ПДВ-декларації

06.11.2018

Для перенесення суми від’ємного значення, заниження якого виявлено контролюючим органом при проведенні перевірки, необхідно подати уточнюючий розрахунок за звітний (податковий) період січень 2017 року, в якому збільшити суму від’ємного значення, а в податковій декларації з ПДВ наступного звітного (податкового) періоду відобразити суму такого від’ємного значення в рядку 16.3 «збільшено/зменшено залишок від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу».

При цьому обов’язково заповнюється таблиця «Збільшено/зменшено залишок від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового рішення та/або уточнюючого розрахунку», в якій необхідно вказати дату, номер уточнюючого розрахунку та суму, на яку збільшено від’ємне значення.


ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 31.10.2018 р. № 4646/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Щодо відображення результатів перевірки контролюючого органу

Державна фіскальна служба України розглянула запит щодо надання податкової консультації відповідно до статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) та повідомляє.

Платник податку у своєму запиті повідомив, що відповідно до акта перевірки контролюючим органом встановлено порушення порядку заповнення у грудні 2016 року додатку 10 «Розрахунок сум ПДВ за операціями із с/г товарами/послугами, що підлягають сплаті до державного бюджету та перерахуванню на спеціальний рахунок» в частині розподілу сум податку між податковим кредитом за операціями із зерновими технічними культурами (таблиця 1 додатку 10) та операціями с/г товарами/послугами (крім операцій із зерновими технічними культурами) (таблиця 3 додатку 10), що призвело до заниження від’ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового (звітного) періоду (рядок 21) (далі - від’ємне значення) по податковій декларації за грудень 2016 року.

В зв’язку з чим платник податку просить надати індивідуальну податкову консультацію, стосовно можливості перенесення від’ємного значення, який був сформований в період дії статті 209 Кодексу, яка регламентувала умови застосування спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, заниження якого виявлено контролюючим органом при проведенні перевірки, до загальної податкової декларації з податку на додану вартість шляхом подання уточнюючого розрахунку та необхідності відображення такого від’ємного значення у загальній податковій декларації з податку на додану вартість в рядку 16.3 «збільшено/зменшено залишок від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу».

Відповідно до підпункту 4 пункту 2 розділу XIX Кодексу з 1 січня 2017 року стаття 209 Кодексу, яка регламентувала дію спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, втратила чинність.

Водночас відповідно до пункту 50 підрозділу 2 розділу XX Кодексу сума від’ємного значення за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, визначених відповідно до пункту 209.7 статті 209 Кодексу, сформована платниками - сільгоспвиробниками, що до 1 січня 2017 року застосовували спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 Кодексу, за результатами звітного (податкового) періоду за грудень 2016 року /четвертий квартал 2016 року, переносилася до податкової звітності наступного звітного (податкового) періоду, в якій відображаються розрахунки з бюджетом.

Відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. № 21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» (далі - Порядок №21) сума збільшеного від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу відображається у рядку 16.3 «збільшено/зменшено залишок від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу» податкової декларації з податку на додану вартість.

У разі заповнення рядка 16.3 «»збільшено/зменшено залишок від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу» обов’язковим є заповнення таблиці «Збільшено/зменшено залишок від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового рішення та/або уточнюючого розрахунку».

Наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2015 р. №1204, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.01.2016 р. за №124/28254 зі змінами «Про затвердження Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків» не передбачено складання податкових повідомлень-рішень у разі виявлення контролюючим органом за результатами перевірки заниження суми від’ємного значення.

При цьому згідно з пунктом 50.1 статті 50 Кодексу у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Враховуючи зазначене для перенесення суми від’ємного значення, заниження якого виявлено контролюючим органом при проведенні перевірки, необхідно подати уточнюючий розрахунок за звітний (податковий) період січень 2017 року, в якому збільшити суму від’ємного значення, а в податковій декларації з податку на додану вартість наступного звітного (податкового) періоду відобразити суму такого від’ємного значення в рядку 16.3 «збільшено/зменшено залишок від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу». При цьому обов’язково заповнюється таблиця «Збільшено/зменшено залишок від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового рішення та/або уточнюючого розрахунку», в якій необхідно вказати дату, номер уточнюючого розрахунку та суму, на яку збільшено від’ємне значення.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 ПКУ податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу
Популярне
15.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня З 5 липня в Україні відновлюється обов’язкове подання статистичної звітності Чи буде 15 липня вихідним днем Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 28.05.2025) ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лис...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
18.07.2025
Чи можлива відпустка після закінчення трудового договору
Чи може працівник по закінченню строкового трудового договору, взяти відпустку з подальшим звільненням? Більше за темою: Виїзд заброньованих працівників за кордон у відпустку: чи можливо? Надання відпустки після звільнення з військової служби Чи може працівник по закінченню строкового трудово...
18.07.2025
Як через Електронний кабінет отримати Довідку про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи)
Отримати Довідку про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи) або обґрунтовану відмову у її видачі можна через приватну частину Електронного кабінету (вкладка «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи»). Більше за темою: Дивіденди нерезидентам в інвал...
18.07.2025
Працівник уклав трудові угоди з трьома роботодавцями: як оплачуватимуть лікарняні
Нові норми застосовуються до страхових випадків, які настали з 4 квітня 2025 року. Більше за темою: Лікарняні та декретні сумісникам у 2025 році: коли та як оплачувати Моя донька одночасно працює на умовах трудового договору на трьох підприємствах. Чи має вона право на допомогу по тимчасовій н...
Кращі матеріали