• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

За виправлення під час карантину помилок в минулорічних деклараціях - штраф

22.05.2020 75 0 0

Чи нараховують штрафи та пеню на суму заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток, якщо самостійно виправлені помилки, виявлені в декларації з податку на прибуток за минулий звітний (податковий) період (в т. ч. за 2019 рік) протягом карантину, коли діють податкові послаблення?

Протягом періоду з 1 березня по 31 травня 2020 року штрафи за скоєні порушення податкового законодавства не застосовують.

Тому, платник податку на прибуток, який звітує поквартально, може в порядку, встановленому п. 50.1 ПКУ, до 1 червня 2020 роки самостійно виправити помилки в поданій ним декларації з податку на прибуток за I квартал 2020 року. При цьому штраф на суму заниженого податкового зобов'язання з податку на прибуток не нараховується. У той же час платник може подати доповнення до такої декларації, складене в довільній формі, яке становить невід'ємну її частину. Таке доповнення подають з поясненням мотивів його подання (п. 46.4 ПКУ).

Якщо ж самостійно виправлено помилки, допущені в декларації з податку на прибуток за 2019 рік і за звітні (податкові) періоди минулих років, протягом періоду карантину (з 1 березня по 31 травня 2020 року), платнику податку на суму заниженого податкового зобов'язання нараховується штраф , передбачений п. 50.1 ПКУ, та пеня відповідно до пп. 129.1.3 ПКУ.

ЗІР 102.02.20

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали