Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Обирайте правильні ідентифікатори форм у разі подання податкових декларацій платника єдиного податку – ФОП

15.11.2023 16 0 0

Форма податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця затверджена наказом Мінфіну від 19.06.2015 № 578 (в редакції наказу Мінфіну від 24.11.2022 № 394) із змінами, внесеними наказом Мінфіну від 15.12.2022 № 438 (далі – декларація). Про це нагадують в Головному управлінні ДПС у Івано-Франківській області. 

Електронні форми декларації розміщені на вебпорталі ДПС, а саме: в рубриці «Електронна звітність»/«Платникам податків про електронну звітність»/«Інформаційно-аналітичне забезпечення»/«Реєстр електронних форм податкових документів». 

Зокрема: за ідентифікатором форми F0103406 (для першої та другої груп – рiчна) разом з додатками: 

  • додаток 1 «Вiдомостi про суми нарахованого доходу застрахованих осiб та суми нарахованого єдиного внеску» – за ідентифікатором форми F0134106; 
  • додаток 2 «Розрахунок загального мiнiмального податкового зобов’язання за податковий (звiтний) рiк» – за ідентифікатором форми F0134206; 
  • за ідентифікатором форми F0103308 (для третьої групи – квартальна) разом з додатками: 
  • додаток 1 «Вiдомостi про суми нарахованого доходу застрахованих осiб та суми нарахованого єдиного внеску» – за ідентифікатором форми F0133108; 
  • додаток 2 «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звiтний) рiк» – за ідентифікатором форми F0133208. 

Нагадаємо, що платники єдиного податку (далі – ЄП) першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника ЄП у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду, в якій відображаються обсяг отриманого доходу, щомісячні авансові внески, визначені п. 295.1 Податкового кодексу (далі – ПК), а також відомості про суми ЄСВ, нарахованого, обчисленого та сплаченого в порядку, визначеному законом для даної категорії платників (п. 296.2 ПК). 

Така податкова декларація подається, якщо платник ЄП не допустив перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у п. 291.4 ПК, та/або самостійно не перейшов на сплату ЄП за ставками, встановленими для платників ЄП другої або третьої групи. 

Платники ЄП першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, у разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у п. 291.4 ПК, або самостійного прийняття рішення про перехід на сплату податку за ставками, встановленими для платників ЄП другої або третьої (фізособи-підприємці) груп, або відмови від застосування спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених ПК (абзац перший пп. 296.5.1 ПК). 

Платники ЄП третьої групи подають до контролюючого органу податкову декларацію платника ЄП у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду (абзац перший п. 296.3 ПК). 

Платники ЄП третьої групи (фізособи) у складі податкової декларації платника ЄП за IV квартал податкового (звітного) року подають також відомості про суми ЄСВ, нарахованого, обчисленого і сплаченого в порядку, визначеному законом для даної категорії платників (абзац другий п. 296.3 ПК) 

Вимоги п. 296.3 ПК не застосовуються платниками ЄП третьої групи – електронними резидентами (е-резидентами) (абзац третій п. 296.3 ПК). 

Разом з тим, абзацом першим п. 2971.1 ПК визначено, що платники ЄП – власники, орендарі, користувачі на інших умовах (у т. ч. на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільгоспугідь, а також голови сімейних фермерських господарств, у тому числі щодо земельних ділянок, що належать членам такого сімейного фермерського господарства та використовуються таким сімейним фермерським господарством, зобов’язані подавати додаток з розрахунком загального мінімального податкового зобов’язання у складі податкової декларації за податковий (звітний) рік 

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали