Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Шкідники на полях пошкодили в середньому 2-15% сільськогосподарських культур

10.05.2022 32 0 0

Скрізь озимі та ярі зернові колосові культури заселяють та пошкоджують хлібні блішки, п’явиці, попелиці, злакові мухи, цикадки, надпорогову чисельність яких регулюють захисними заходами. Ними на 5-20 % обстежених площ озимих та 2-16, макс. 42 % площ ярих колосових культур пошкоджено 2-15, осередково до 24 % рослин (ярий ячмінь, Черкаська обл.). Подекуди в господарствах Черкаської області личинками ярої мухи за чисельності 0,5 екз. на кв. м пошкоджено до 3 % рослин ярої пшениці на 1 % обстежених площ. Про це повідомила Держпродспоживслужба.

Клоп шкідлива черепашка перелітає у посіви зернових культур у Степу, подекуди центральних та південних областях Лісостепу, але у зв’язку з нічним пониженням температурного режиму він перебуває у нижніх ярусах травостою, у вузлах кущення рослин, щілинах під грудочками ґрунту. В крайових смугах озимини зазначених зон враховується 0,2-1 екз. на кв. м. Мають місце перші пошкодження рослин (1 %). Також відмічено початок міграції у посіви озимих зернових переважно у крайові смуги імаго елії гостроголової за чисельності 0,2 екз. на кв. м. Міграція клопів продовжується. Заселення посівів шкідником буде розтягнутим в часі, цьому сприяють різкі коливання температури повітря.

За чисельності 2-4 перезимувалого клопа на кв. м посіви захищають дозволеними до використання інсектицидами, що ефективно проти супутніх фітофагів зернових культур.

Повсюди агрокліматичні умови звітного періоду сприяли розвитку хвороб озимих та ярих зернових культур. На 7-20 % обстежених площ борошнистою росою, септоріозом, подекуди гельмінтоспоріозом, іншими плямистостями, бурою листковою іржею, кореневими гнилями уражено 2-10, осередково 12-15 % (Київська, Черкаська обл.) рослин озимих. У посівах ярих пшениці та ячменю кореневими гнилями уражено до 2 % рослин (Волинська, Тернопільська обл.), смугастою плямистістю – 4,6 % рослин (Черкаська обл.), ринхоспоріозом – 3 % рослин (Кіровоградська обл.). У господарствах Рівненської області на ярому ячмені відмічено прояв гельмінтоспоріозу.

«Оздоровлюють посіви під час виходу рослин у трубку за інтенсивності ураження плямистостями 1 %, септоріозом листя 5 % через обприскування відповідними фунгіцидами. Вибір препаратів здійснюється з огляду на спектр їх захисної дії та домінантну хворобу», – підсумували фахівці.

За матеріалами фітосанітарного звіту ДПСС

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали