Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Повертаємо кошти з електронного ПДВ-рахунку на поточний: що потрібно врахувати

30.05.2019 258 0 0

Неможливо збільшити реєстраційну суму за рахунок поповнення рахунка в СЕА ПДВ з інших джерел, ніж поточний рахунок платника ПДВ. А ось повернути зайво зараховані кошти з електронного рахунку на поточний рахунок платника можна тільки якщо це не призведе до формування від’ємного значення реєстраційної суми. 


ГУ ДФС У М.КИЄВI

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 15.05.2019 р. № 2175/ІПК/26-15-12-01-18

Щодо збільшення реєстраційної суми в системі електронного адміністрування ПДВ та повернення зайво зарахованих коштів на електронний рахунок

ГУ ДФС у м. Києві розглянула звернення щодо збільшення реєстраційної суми в системі електронного адміністрування ПДВ та повернення зайво зарахованих коштів на електронний рахунок, та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) і в межах своїх повноважень повідомляє.

Основні принципи функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість визначено статтею 200і Кодексу та регламентовано Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 «Деякі питання електронного адміністрування податку на додану вартість» (далі - Порядок № 569).

Відповідно до пункту 200-1.З статті 200-1 Кодексу обчислюється сума, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН на суму податку (∑Накл) (далі - реєстраційна сума).

Складовою формули обчислення реєстраційної суми в системі електронного адміністрування ПДВ є сума поповнення електронного рахунку (∑ПопРах).

£ПопРах - загальна сума поповнення з поточного рахунку платника податку рахунка в системі електронного адміністрування податку, в тому числі рахунків у системі електронного адміністрування податку платника -сільськогосподарського підприємства, що обрало спеціальний режим оподаткування відповідно до статті 209 цього Кодексу, зазначених у підпунктах «а» - «в» пункту 200-1.2 статті 200-1 Кодексу.

Таким чином, збільшення реєстраційної суми за рахунок поповнення рахунка в системі електронного адміністрування податку з інших джерел чинним законодавством не передбачено.

Відповідно до пункту 200-1.6 статті 200-1 Кодексу, у разі, якщо на дату подання податкової звітності з податку сума коштів на рахунку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника податку перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої звітності, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої податкової звітності заяву, відповідно до якої такі кошти підлягають перерахуванню на поточний рахунок такого платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов'язань з податку.

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21 (далі - Порядок № 21). Так, відповідно до пункту 10 розділу III Порядку № 21, одним із додатків до декларації з ПДВ є Заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника (Д4).

На суму податку, що відповідно до поданої заяви підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника, на момент подання заяви зменшується значення суми податку, визначеної пунктом 200-1.З статті 200-1 Кодексу, шляхом зменшення на таку суму показника загальної суми поповнення рахунку в системі електронного адміністрування податку з поточного рахунку платника (∑ПопРах).

Таким чином, перерахування зайво зарахованих коштів з електронного рахунку на поточний рахунок платника може здійснюватися у разі, якщо таке зменшення загальної суми поповнення електронного рахунку (∑ПопРах) не призведе до формування від'ємного значення суми податку, визначеної відповідно до пункту 200-1.З статті 200-1 Кодексу (∑Накл).

Слід зазначити, що статтею 36 Кодексу встановлено, що платники податку зобов’язані самостійно декларувати свої податкові зобов’язання та визначати відповідність проведення ними операцій.

Відповідно до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали