Вода з бювету: чи сплачувати рентну плату
Податкові зобов'язання з рентної плати у даному випадку не виникають. Це пов'язано з можливістю населення безоплатно та самостійно вилучати воду з бюветних комплексів для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб.
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
від 23.07.2019 р. № 3406/6/99-99-12-02-03-15/ІПК
Державна фіскальна служба України на звернення Підприємства щодо рентної плати за спеціальне використання води (далі - Рентна плата), керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
Підприємство поінформувало, що є спеціалізованою організацією із технічного обслуговування мережі фонтанів та бюветних комплексів у м. Києві без отримання економічної вигоди.
Підприємство, посилаючись на п. 255.2 ст. 255 Кодексу щодо визначення неплатників Рентної плати, запитує про виникнення у нього податкових зобов’язань з Рентної плати за обсяги води, вилученої з підземного водного простору та безоплатно переданої населенню.
Оскільки господарська діяльність Підприємства полягає у забезпеченні населенню можливості безоплатно самостійно вилучати обсяги води з бюветних комплексів для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб, то за такі обсяги води у Підприємства не виникають податкові зобов’язання з Рентної плати.
Податкова консультація відповідно до п. 52.2 ст. 52 Кодексу має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Коментарі до матеріалу