• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Важливі роз'яснення держорганів на 11 червня 2021 року

11.06.2021 339 0 0

У податковій декларації з ПДВ було допущено помилку у додатку 5: чи можна показники уточнити; чи застосовується РРО, якщо товар відправлено замовнику накладеним платежем через ТОВ «Нова Пошта», а кошти за товар надходять від ТОВ «НоваПей»; як оподатковуються дивіденди нараховані фізособі-нерезиденту; чи може підприємство в касових чеках РРО скорочувати позначення коду УКТ ЗЕД тютюнових виробів; чи має право ФОП, який торгує парфумними та косметичними товарами, не застосовувати РРО – фахівці Uteka зробили добірку важливих роз'яснень в зручній табличній формі.

Реквізити

Назва

Суть роз’яснення

1

Лист ДПС від 03.06.21 р. № 2246/ІПК/99-00-07-05-01-06

Чи має право ФОП, який торгує парфумними та косметичними товарами, не застосовувати РРО?

Враховуючи види діяльності та обсяг доходу, що не перевищує визначений Кодексом, для цілей застосування РРО, ФОП може здійснювати свою господарську діяльність без застосування РРО при отриманні оплати, як в готівковій так і безготівковій формі.

2

Лист ДПС від 04.06.21 р. № 2254/ІПК/99-00-07-05-01-06

Чи може підприємство в касових чеках РРО скорочувати позначення коду УКТ ЗЕД тютюнових виробів?
 

В фіскальних касових чеках РРО скорочувати позначення коду УКТ ЗЕД тютюнових виробів з десяти до восьми знаків неправомірно.

3

Лист ДПС від 28.05.21 р. № 2120/ІПК/99-00-04-03-03-09

Як оподатковуються дивіденди нараховані фізособі-нерезиденту

Оподаткування доходів, які виплачуються (нараховуються, надаються) фізичній особі - нерезиденту, на підставі пп. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 Кодексу, не передбачено.

4

Лист ДПС від 04.06.21 р. № 2251/ІПК/99-00-07-05-01-06

Чи застосовується РРО, якщо товар відправлено замовнику накладеним платежем через ТОВ «Нова Пошта», а кошти за товар надходять від ТОВ «НоваПей»?

При здійсненні розрахункових операцій, як у готівковій, так і в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо), при продажу товарів застосування РРО/ПРРО є обов’язковим на загальних підставах та залежить від запропонованого варіанту оплати, а не рахунку з якого поступили кошти.

5

Лист ДПС від 04.06.21 р. № 2269/ІПК/99-00-21-03-02-06

У податковій декларації з ПДВ було допущено помилку у додатку 5: чи можна показники уточнити?

Враховуючи, що форма додатку 5 до декларації, визначена Наказом № 131, містить показники, відмінні від тих, що містилися у додатку 5 за попередньою формою, яка була чинна у податковий період, який підлягає уточненню, відповідні уточнені показники потрібно вписувати до відповідних за змістом рядків додатку 1 до декларації за формою, визначеною Наказом № 131. Якщо допущено помилки у показниках додатку 5 до декларації за попередньою формою, які не містяться у додатку 1 за формою, визначеною Наказом № 131, то такі показники не можуть бути уточнені.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали