Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

У податковій декларації з ПДВ за лютий 2021 року платником податку було допущено помилку у додатку 5: як виправити?

21.07.2021

Форма додатку 5 до декларації, визначена Наказом № 131, містить показники, відмінні від тих, що містилися у додатку 5 за попередньою формою, яка була чинна у податковий період, який підлягає уточненню, відповідні уточнені показники потрібно вписувати до відповідних за змістом рядків додатку 1 до декларації за формою, визначеною Наказом № 131. Якщо допущено помилки у показниках додатку 5 до декларації за попередньою формою, які не містяться у додатку 1 за формою, визначеною Наказом № 131,то такі показники не можуть бути уточнені.

 


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 15.07.21 р. № 2791/ІПК/99-00-21-03-02-06

Державна податкова служба України розглянула звернення щодо порядку уточнення показників податкової звітності з ПДВ та, керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), повідомляє.

Як зазначено у зверненні, у податковій декларації з ПДВ (далі - декларація) за лютий 2021 року платником податку було допущено помилку у додатку 5.

Пунктом 50.1 статті 50 ПКУ встановлено, що у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Форма та порядок заповнення декларації затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 р. N 21 «Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29.01.2016 р. за N 159/28289 зі змінами та доповненнями (далі - Наказ N 21).

Наказом Міністерства фінансів України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» від 01.03.2021 р. N 131 (далі - Наказ N 131), зокрема, форму декларації та додатків до неї викладено у новій редакції (далі - форма, визначена Наказом N 131). Подання декларації за формою, визначеною Наказом N 131, здійснюється починаючи зі звітного (податкового) періоду березень 2021 року.

Слід зазначити, що декларація за формою, визначеною Наказом N 131, не містить додатку 5 за формою, чинною до внесення змін Наказом N 131 (далі - попередня форма). При цьому у додатку 1 до декларації за формою, визначеною Наказом N 131, об’єднано більшість показників додатків 1 та 5 до декларації за попередньою формою.

Так, у додатку 5 до декларації за попередньою формою наводилася розшифровкаподаткових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів та періодів складання відповідних податкових накладних.

У податковій звітності за формою, визначеною Наказом N 131, відповідні показники зазначаються у додатку 1 до декларації «Відомості про включені суми податку на додану вартість, вказані в податкових накладних, не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) на дату подання податкової декларації з податку на додану вартість, до суми податкових зобов'язань за звітний (податковий) період», але в частині податкових зобов’язань - лише щодо податкових зобов'язань, відображених у податкових накладних, які не зареєстровано в ЄРПН на дату подання декларації.

Враховуючи, що форма додатку 5 до декларації, визначена Наказом N 131, містить показники, відмінні від тих, що містилися у додатку 5 за попередньою формою, яка була чинна у податковий період, який підлягає уточненню, відповідні уточнені показники потрібно вписувати до відповідних за змістом рядків додатку 1 до декларації за формою, визначеною Наказом N 131. Якщо допущено помилки у показниках додатку 5 до декларації за попередньою формою, які не містяться у додатку 1 за формою, визначеною Наказом N 131,то такі показники не можуть бути уточнені.

Згідно з пунктом 52.2 статті 52 ПКУ індивідуальна податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
02.07.2025
Інформаційно-роз’яснювальна робота Держпраці – це не перевірка
До вас навідалися представники Держпраці? Можливо це все-таки не перевірка, а інформаційно-роз’яснювальна робота! Більше за темою: Перевірки Держпраці: порядок проведення в період воєнного стану Держслужбовці діють відповідно до пп. 10 п. 1 ст. 7 Закону від 02.12.2010 № 2735-VI &laq...
02.07.2025
Чи повертаються помилкові авансові внески при виплаті дивідендів на користь ФО
Сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів не підлягає поверненню платнику податків або зарахуванню в рахунок погашення грошових зобов’язань з інших податків і зборів (обов’язкових платежів). Поряд з цим, законодавством не передбачено обмежень щодо врах...
02.07.2025
РРО, КОРО, ПРРО в разі закриття об’єкта оподаткування
Розкриємо нюанси, про які потрібно знати під час закриття об'єкта оподаткування. Більше за темою: Бібліотека Баланс № 11 «Застосування РРО/ПРРО в разі здійснення готівкових і безготівкових розрахунків» Звільнення від відповідальності за порушення у сфері застосування РРО/ПРРО, допущені...
Кращі матеріали