В яких випадках можливе стажування
Законодавство не передбачає укладення між суб’єктом господарювання та найманим працівником договору на стажування й прийняття працівника на стажування. Про це під час інформаційно-роз’яснювальної роботи нагадали посадовці управління інспекційної діяльності у Запорізькій області.
Вони звернули увагу на те, що, відповідно до ст. 29 Закону від 05.07.2012 № 5067-VI «Про зайнятість населення», право проходити стажування за професією чи спеціальністю на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, на умовах, визначених договором про стажування, мають у вільний від навчання час студенти вищих та учні професійно-технічних навчальних закладів, котрі здобули професію за освітньо-кваліфікаційним рівнем кваліфікованого робітника, молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста та продовжують навчатися на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні спеціальності, за якою здобувається освіта.
Запис про проходження стажування роботодавець вносить до трудової книжки.
Крім того, громадяни, які мають офіційний статус безробітного, можуть проходити стажування – професійне навчання на виробництві, після закінчення якого підприємство зобов’язується працевлаштувати такого працівника. В усіх інших випадках роботодавець повинен оформити працівника на роботу у встановленому порядку з першого дня виконання ним трудової функції.
Держпраці
Коментарі до матеріалу