Умисна несплата узгодженої суми грошового зобов'язання: наслідки
Головне управління ДПС у Житомирській області нагадує, що відповідно до ст. 124 Податкового кодексу (далі – ПК) якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання (крім грошового зобов'язання у вигляді штрафних (фінансових) санкцій, застосованих до нього на підставі ПК чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи, а також пені, застосованої до нього на підставі ПК чи іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи) протягом строків, визначених ПК, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:
- 5 % погашеного податкового боргу при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати;
- 10 % погашеного податкового боргу при затримці понад 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати – п. 124.1 ПК.
Такі ж дії, вчинені умисно:
- 25 % несвоєчасно сплаченого грошового зобов'язання – п. 124.2 ПК;
- 50 % несвоєчасно сплаченого грошового зобов'язання при повторній протягом 1 095 календарних днів умисній несвоєчасній сплаті або при простроченні сплати грошового зобов'язання на строк більше 90 календарних днів – п. 124.3 ПК.
За порушення строку зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених Закономвід 30.06.2021 № 1591-IX «Про платіжні послуги», з вини банку, органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, небанківського надавача платіжних послуг, еквайра, емітента електронних грошей такий банк/орган, небанківський надавач платіжних послуг, емітент електронних грошей сплачує штрафи в розмірах, установлених п. 124.1 ПК.
ГУ ДПС у Житомирській області
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу